Pomóż nam ratować życia. Przekaż swój 1% Fundacji Siepomaga

Niemal codziennie widzimy cierpienie wielu osób — chorych dzieci i dorosłych. Za nimi z reguły stoją ich bliscy, którzy biorą ten ciężar na swoje barki. 

Fundacja Siepomaga została stworzona po to, by nieść pomoc tam, gdzie jest potrzebna. Jednak, aby to robić, potrzebujemy Ciebie i Twojego wsparcia, dlatego prosimy Cię o przekazanie 1% podatku!

Dlaczego warto przekazać środki ze swojego 1% podatku Fundacji Siepomaga

Dzięki Wam i Waszej pomocy możemy organizować projekty na szeroką skalę, które niosą dobro i pomoc tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. 

Ze środków otrzymanych z 1% podatku:

  • przekazaliśmy łącznie 15 mln zł na ratowanie zdrowia i życia tysięcy najbardziej potrzebujących Podopiecznych, 
  • wsparliśmy służbę medyczną w walce z COVID — kupiliśmy sprzęt do tlenoterapii do ponad 50 placówek, a 800 jednostek ratowniczych otrzymało od nas rękawiczki i maseczki,
  • wyremontowaliśmy 6 sal porodowych, aby zapewnić komfort i odpowiednie warunki rodzącym kobietom, 
  • przekazaliśmy sprzęt do ratownictwa drogowego i medycznego do kilkudziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, dzięki czemu mogą nieść pomoc szczególnie do tych zdarzeń, do których docierają najszybciej,
  • przekazaliśmy 100 tys. zł na pomoc Ukrainie.

Przekazanie 1% podatku jest proste i nic nie kosztuje

Co zrobić, by przekazać 1% podatku Fundacji Siepomaga?

Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym PIT za 2021 rok wpiszesz KRS: 0000396361. Jeśli rozliczasz się przez internet za pomocą programu e-pity lub na stronie e-deklaracje, wystarczy, że wskażesz Fundację Siepomaga jako Organizację Pożytku Publicznego. 

Twój 1% może uratować wiele żyć — przekaż go Fundacji Siepomaga

Zmiana 1% na 1,5% podatku 

W czerwcu 2022 roku rząd przyjął poprawkę dotyczącą zmiany 1% na 1,5% podatku dla OPP. W związku z tym w 2023 roku wypełniając PIT, masz możliwość przekazać aż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub ich Podopiecznym.

Więcej informacji dla Podopiecznych dotyczącym zmiany z 1% na 1,5% zamieściliśmy w tym artykule.