Służba Zdrowia niesie pomoc, a my pomagamy im pomagać

Dziś Dzień Służby Zdrowia 2022. Zobacz, jak Siepomaga wspiera Służbę Zdrowia i jej pracowników! 

Kiedy jest Dzień Służby Zdrowia?

Dzień Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia. W tym dniu, co roku od 1950, obchodzimy rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia - WHO (World Health Organization).


Dzień Służby Zdrowia - życzenia

W imieniu Fundacji Siepomaga chcielibyśmy podziękować za serce i trud włożony w ratowanie ludzi, a szczególnie naszych Podopiecznych. Dziękujemy też za zaangażowanie — nieprzespane noce, przedłużone dyżury, ciągłą edukację, by korzystać z najnowszych metod leczenia, a także za odpowiedzialność, którą bierzecie na siebie, podejmując ryzyko ratowania zdrowia i życia. 

Życzymy Wam sił i cierpliwości do pacjentów, uśmiechów na co dzień, a także zdrowia, byście mogli nieść nadzieję i ratunek tak długo, jak to możliwe. 


Jak Fundacja Siepomaga pomaga Służbie Zdrowia?

Chcielibyśmy, aby każdy, kto potrzebuje pomocy dla siebie lub swoich bliskich, mógł taką pomoc jak najszybciej otrzymać. Z tego powodu dzięki Waszej pomocy, ze środków zebranych na cele statutowe, wspieramy Służbę Zdrowia:

Dar dla USK od Siepomaga i Darczyńcy z USA 

Dzięki współpracy z darczyńcą z USA, pochodzącym z Białegostoku, Siepomaga zakupiła mobilny zespół ECMO, czyli ambulans z tzn. płucosercem, które w nagłych przypadkach ma zastępować te narządy. 

To pierwsza taka karetka w woj. podlaskim i jedna z najnowocześniejszych w Polsce. 

Żółty ambulans oznaczony logotypem fundacji, a także nazwiskiem darczyńcy krąży od niedawna po ulicach Białegostoku i drogach województwa podlaskiego.

Siepomaga rapując - #hot16challenge2

Solar, organizując akcję #hot16challenge2 zrobił coś niesamowitego — zaangażował setki tysięcy Polaków w pomoc i wsparcie Służby Zdrowia. Z zebranych środków udało się zakupić 7 nowoczesnych i wyposażonych karetek, które zastąpiły wysłużone “oldtimery”

Ambulanse zakupione ze środków zebranych przez Siepomaga i #hot16challenge2 jeżdżą w:  Ciechanowcu (woj. podlaskie), Komańczy (woj. podkarpackie), Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. lubuskie), Pisarzowicach (woj. śląskie), Łosicach (woj. mazowieckie), Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie) oraz w Warszawie.

Każda karetka została wyposażona w urządzenia, które znacznie ułatwiają i przyspieszają proces dezynfekcji pojazdu. 

Podczas odbioru karetek Spotkaliśmy wspaniałych ludzi z „pierwszej linii frontu” walki z COVID-19 – ratowników, pielęgniarki i kierowców. Oni najlepiej wiedzą, jak ważna jest każda minuta w oczekiwaniu na ratunek… 

Chwilę później otrzymaliśmy informację, że podczas drogi powrotnej jeden z ambulansów przeszedł “chrzest bojowy”. Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego byli świadkami wypadku i jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanemu.


Światowy dzień służby zdrowia — nie każdy bohater nosi pelerynę

Nasi bohaterowie noszą specjalne kombinezony i walczą na pozór z niewidzialnym potworem - koronawirusem. W tym zakresie potrzeby szpitali były ogromne, ale ogromne też było Wasze wsparcie!

Razem z Wami — Darczyńcami Siepomaga uzbieraliśmy ponad 30 mln zł, które zostały przeznaczone na zakup maszyn wspomagających oddychanie, urządzenia do dezynfekcji, a także środki ochrony osobistej, takie jak kombinezony, rękawiczki czy maseczki. 


Więcej informacji znajdziesz na stronie zbiórki środków na walkę z koronawirusem oraz w jej aktualizacjach.

Remont sal porodowych

W poznańskim szpitalu przy ulicy Polnej rocznie rodzi się około 7 tys. dzieci, czyli ok. 20 dzieci każdego dnia — to największy wynik w kraju. Przez długi czas na ścianach porodówek był widoczny ząb czasu. 

Ustąpił on jednak motywom kwiatów i pastelowym kolorom za sprawą Fundacji Siepomaga. Komfort rodzących kobiet został zwiększony też przez remont łazienek. Ale to nie wszystko!

Personel medyczny może teraz korzystać ze specjalistycznego sprzętu, który ma znaczący wpływ na zdrowie matek i ich dzieci. Pojawiło się m.in. nowe stanowiska do resuscytacji noworodka z kardiomonitorem, wielofunkcyjne stanowiska porodowe i aparat kardiotokograficzny z centralnym nadzorem zapisu.

Pierwsze ważne wrażenie jest zaraz po wejściu do sali. Teraz z nich bije ciepło, nie ma już kafli od sufitu do podłogi, wszystko zostało odmedykalnione. Odprężenie ma zdecydowanie korzystne znaczenie: im mniejszy stres, tym szybciej kobieta rodzi. - powiedział ordynator prof. Szymanowski

Fundacja Siepomaga sfinansowała także zakup nowoczesnej karetki neonatologicznej, której koszt wynosił ok. 700 tys. zł.