Na co Siepomaga przeznaczyła środki zebrane w ramach 1% podatku?

1. Najważniejsi są ludzie 

Dzięki Waszemu wsparciu możemy nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna oraz wspierać innych w niesieniu pomocy.

Od 7 lat Fundacja Siepomaga przekazała już wielomilionową pomoc dla tysięcy Podopiecznych, którzy potrzebowali natychmiastowego wsparcia. 

2. Dla służby medycznej

Dla Fundacji Siepomaga początki pandemii koronawirusa nie były łatwe — spływały setki próśb o wsparcie od szpitali i placówek medycznych. Potrzebne było wszystko — od rękawiczek i maseczek, przez kombinezony po specjalistyczny sprzęt.

W odpowiedzi na to, ze środków z 1% podatku, kupiliśmy specjalistyczny sprzęt do tlenoterapii do ponad 50 placówek, a aż 800 jednostek ratowniczych otrzymało od nas rękawiczki i maseczki.

Zobaczcie podsumowanie, jak do tej pory Fundacja Siepomaga wsparła Służbę Zdrowia

3. Od kobiet dla Kobiet 

Najwięcej dzieci w kraju rodzi się w Szpitalu mieszczącym się w centrum Poznania. Rocznie w tym Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego rodzi się ok. 7 tys. dzieci. 

Aby zapewnić jak najlepsze warunki oraz komfort rodzenia, Fundacja Siepomaga, ze środków z 1% podatku, sfinansowała remont 8 sal porodowych. Ich wystój przypomina domowe pokoje, dzięki czemu Pacjentki czują się swobodniej i mniej stresuje. 

Wśród Pacjentek Szpitala była Prezes Fundacji Siepomaga.

W dniu oddania sal do użytku Monika Urban, prezes Fundacji Siepomaga, powiedziała: ​​Jeśli chcemy pomagać, to rozejrzyjmy się najpierw wokół siebie. Jestem z Poznania i tutaj też rodziłam. Wiem, jak wyglądały te sale wcześniej. A nie chcę wciąż słuchać tego, że na Zachodzie jest tak fajnie – dobrze, żeby u nas również coś zmieniło się na lepsze.

4. Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych

To oni są najczęściej pierwsi w miejscu wypadku i niosą pomoc jako pierwsi, zanim dojadą kolejne służby. Od ich działań często zależą dalsze losy poszkodowanych. 

Z tego powodu Fundacja Siepomaga sfinansowała i przekazała sprzęt do ratownictwa drogowego i medycznego dla kilkudziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.


5. Na pomoc ofiarom wojny

Nie mogliśmy stać bezczynnie, gdy za wschodnią granicą cierpią niewinni ludzie. Fundacja Siepomaga przeznaczyła 100 tys. zł ze środków z 1% podatku na zbiórkę, która niesie pomoc ofiarom wojny — tym przebywający, za granicą oraz uchodźcom przebywającym w Polsce.

Zobacz największą w Polsce zbiórkę dla Ukrainy


Te wszystkie działania były możliwe dzięki Waszemu zaufaniu i środkom z 1% podatku. 

Ten mały gest ma wielką MOC — moc ratowania życia. Aby przekazać 1% podatku Fundacji Siepomaga, wystarczy rozliczając PIT wpisać: 

KRS Fundacji Siepomaga: 0000396361

a korzystając z programu e-pity lub ze strony e-deklaracje, wystarczy wskazać Fundację Siepomaga jako Organizację Pożytku Publicznego. 

Zmiana 1% na 1,5% podatku 

W czerwcu 2022 roku rząd przyjął poprawkę dotyczącą zmiany 1% na 1,5% podatku dla OPP. W związku z tym w 2023 roku wypełniając PIT, masz możliwość przekazać aż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub ich Podopiecznym.

Więcej informacji dla Podopiecznych dotyczącym zmiany z 1% na 1,5% zamieściliśmy w tym artykule.