Muzyka jednoczy ludzi — współpraca MDT Production z Siepomaga.pl

Organizatorzy muzycznego festiwalu A State of Trance chcieli wykorzystać zebraną społeczność do tego, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy. Podczas streamów wydarzenia na portalach takich jak YouTube, Twitch czy Facebook zebrali ponad 160 tys. euro.

MDT Production to organizatorzy największego w Polsce festiwalu muzyki trance pod nazwą A State of Trance. Tysiące osób zjechało się do Tauron Areny w Krakowie, by zobaczyć DJ-ów z całego świata oraz współorganizatora i gwiazdę imprezy - Armina van Buurena. 

Festiwal miał miejsce w marcu, zaledwie kilka tygodni po wybuchu wojny w Ukrainie. Aby wesprzeć Ukrainę, odbył się pod nazwą #danceforukraine.

Organizatorom zależało na tym, by razem ze społecznością Krakowa, która ugości uczestników imprezy, wspierać miejsca, które przyjmują Uchodźców. 

Z tego powodu zdecydowali, że część dochodów ze sprzedaży biletów wesprze krakowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dodatkowo podczas streamowania wydarzenia na YouTube’ie, Twitchu i Facebooku miała pojawiać się zachęta do przekazania darowizny. PCK Kraków nie miał jednak narzędzia, które ułatwi dokonywanie wpłat przez uczestników festiwalu. Z tego powodu MDT Production zwróciło się o wsparcie do Siepomaga.pl.


Armin van Buuren powiedział: 

Jestem zdewastowany przez te tragiczne wydarzenia, które mają miejsce w Ukrainie. Przy zbliżającym się evencie w Polsce ASOT1000, chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy by pomoc tym poszkodowanych przez ten konflikt. Zdecydowaliśmy, że 12 marca skupimy się na zbiórce funduszy, wspólnie z lokalną społecznością Krakowa. Darowizny, zbiórki i zyski ze sprzedaży zostaną przekazane bezpośrednio dla polskiego Czerwonego Krzyża, aby zapewniać niezbędna pomoc dla uchodźców. Mam nadzieje, że społeczność trance’owa się zjednoczy i #danceforukraine.

Siepomaga.pl ma MOC pomagania i chętnie współpracuje z innymi organizacjami, by nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Wystarczyło, by PCK Kraków założyło Konto Organizacji, a MDT Production Konto Pomocnej Firmy na Siepomaga.pl

Następnie wspólnymi siłami dla PCK została utworzona zbiórka dedykowana wydarzeniu, na którą polscy fani trance mogli wpłacać środki. To z kolei pozwoliło na udostępnienie linku do zbiórki na streamie imprezy na platformach takich jak YouTube, Facebook oraz Twitch. 

Uczestnicy, przechodząc pod wskazany adres i za pomocą szybkich płatności, wpłacali darowizny dla PCK Kraków. W ten sposób zbiórkę wsparło aż 751 uczestników z Polski, którzy zebrali 116 536 zł. 

Społeczność festiwalu z całego świata — z Polski i zza granicy, zebrała łącznie ponad 160 tys. euro na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. 

Dziękujemy MDT Production oraz PCK Kraków za zaufanie. Dzięki tej współpracy wiemy, że muzyka trance łączy osoby o wielkich sercach, którym los Uchodźców nie jest obojętny.

Jeśli Twoja firma chce wesprzeć działanie wybranej organizacji lub osobę, która jest w potrzebie — Skontaktuj się z nami!

Siepomaga.pl każdemu pomaga pomagać, bo wierzymy że razem wielką mamy MOC!