Środki z 1% podatku są już na subkontach Podopiecznych Fundacji Siepomaga

Na skrzynki mailowe naszych Podopiecznych trafiły miłe wiadomości. Poinformowaliśmy ich, że środki z 1% podatku już są na subkontach i można je już wykorzystać :)

Każda osoba, która zbierała razem z nami 1%, może zalogować się na Siepomaga.pl i w ramce “Twoje 1,5%” zobaczyć uzbieraną kwotę.

Środki z 1% w Fundacji Siepomaga można wykorzystać na trzy sposoby:

  • Comiesięczne Wsparcie Siepomaga - do 1900 zł co miesiąc, które wypłacamy na konto bankowe w ramach pomocy społecznej,
  • Refundacja kosztów - zwrot środków, jeśli samodzielnie opłacasz swoje wydatki,
  • Opłacenie kosztów - opłacenie kosztów przez Fundację Siepomaga - środki trafią od razu na konto wystawcy faktury pro-forma lub kosztorysu.

Zaloguj się na Siepomaga.pl, by wykorzystać środki.

Promuj swoje 1,5% podatku

Już dziś przygotuj się do promocji 1,5% podatku. Im więcej osób dowie się, jak przekazać Ci 1,5% podatku, tym więcej środków uzbierasz!

Na Twoim Koncie na Siepomaga.pl dostępne są już nowe materiały promocyjne, które Ci w tym pomogą. Wykorzystaj grafiki na Facebooka i Instagrama i zamów darmowe plakaty i ulotki z dostawą do Twojego domu.

Zobacz najczęściej zadawane pytania:

Zobacz, czy na tej liście jest Twoje pytanie:

Dlaczego jest 1,5%, a nie 1%?

W czerwcu 2022 roku rząd uchwalił ustawę, która pozwala na przekazanie już nie jednego, a 1,5% podatku dla organizacji mających status organizacji pożytku publicznego (OPP) oraz ich Podopiecznych. Jest to forma rekompensaty zmian w związku ze zmianami podatkowymi.

Czy mogę zobaczyć kto i jaką kwotę przekazał mi w ramach 1,5% podatku?

Ze względu na RODO, przekazujemy tego typu informacje jedyne Darczyńcom, którzy mają wątpliwości, że Urząd Skarbowy przekazał nam ich 1,5% podatku. Oznacza to, że Fundacja Siepomaga umożliwia potwierdzenie przekazanej kwoty wyłącznie na prośbę Darczyńcy, a nie Podopiecznego.

Jak przesłać fakturę do rozliczenia?

  • Zaloguj się na Twoje Konto na stronie Siepomaga.pl i przejdź do sekcji Faktury,
  • Załącz zdjęcie lub skan dokumentu, w przypadku refundacji potrzebny będzie także dowód zapłaty (np. potwierdzenie przelewu),
  • Wpisz kwotę i opisz, jaki związek ma ten wydatek z Twoją sytuacją,
  • Zaznacz informację, czy dokument ma podlegać opłaceniu czy refundacji.

Jakie informacje musi zawierać dokument do rozliczenia?

Aby wydatek mógł zostać opłacony lub zrefundowany, dokument musi zawierać:

  • imię, nazwisko oraz adres Potrzebującego;
  • informację dot. przedmiotu płatności;
  • poprawne dane bankowe wystawcy, umożliwiające wykonanie przelewu.

Co to jest Comiesięczne Wsparcie Siepomaga?

Comiesięczne Wsparcie Siepomaga to jeden ze sposobów na wydatkowanie środków znajdujących się na subkoncie 1,5% Podopiecznego.

Wsparcie przyznawane jest w ramach pomocy społecznej na 12 miesięcy lub do wyczerpania środków na subkoncie. W 2022 roku Comiesięczne Wsparcie wynosi 1900 zł miesięcznie i wypłacane jest 10. dnia każdego miesiąca lub do wyczerpania dostępnych środków.

Sam decydujesz, na co chcesz przeznaczyć środki z Comiesięcznego Wsparcia Siepomaga (Zobacz przykłady kosztów). Nie musisz przesyłać do rozliczeń rachunków ani faktur.

Aby Fundacja mogła wypłacić Ci środki z subkonta 1,5% w ramach Comiesięcznego Wsparcie Siepomaga, złóż wniosek dostępny na Twoim Koncie.

Nie ma tu Twojego pytania? Odwiedź pomoc.siepomaga.pl