Aby odejść będąc kochanym... Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2022

W ciągłym pędzie życia myśli często uciekają od tego, co trudne, ale i nieuchronne - kres dni. Niechętnie spoglądamy w stronę hospicjów i placówek opieki paliatywnej. Nie chcemy się zatrzymać…

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2022 - zatrzymaj się!

Hospicja to miejsca, w których czas jest na wagę złota. To miejsca, które przynoszą ulgę i trzymają za rękę chorych i ich rodziny. Dzięki ludziom i trosce, którą dają, nikt nie odchodzi samotny.

W Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2022 pomóż miejscom, które dają ulgę i miłość w najtrudniejszych chwilach:

Zbiórka dla Stowarzyszenia Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta

W tym Hospicjum pacjenci czują się jak w domu — odczuwają bezpieczeństwo, pokój i troskę, jaką obdarza ich personel. Nikt nie pozwala im odczuć, że Hospicjum Domowe boryka się z problemami finansowymi.

Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia nie pokrywa kosztów utrzymania domu hospicyjnego. Niestety rosnące ceny rachunków m.in. za energię, ogrzewanie, transportu oraz wyżywienia sprawiły, że od czasu pandemii stowarzyszenie boryka się z płynnością finansową.

Pomóż im, aby pacjenci mogli dalej otrzymywać szacunek i wsparcie w trudnych chwilach.

Zbiórka dla Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza

Na podlaskiej wsi tworzy się szczególne miejsce, przepełnione obecnością, empatią, miłością i… świeżym wiejskim powietrzem.

Ostatnie chwile życia człowieka są tak samo ważne, jak pierwsze, dlatego chcemy, żeby osoby na końcu swojej ziemskiej wędrówki miały zapewnione poczucie bezpieczeństwa i nie czuły się upokorzone swoją bezradnością i zdaniem na opiekę innych.

Ubóstwo, brak komunikacji, odpowiedniej opieki medycznej, sklepów i aptek na wsiach, jak również starzejące się społeczeństwo i wyludnianie regionu były kolejnymi powodami chęci utworzenia hospicjum stacjonarnego.

Aktualnie w ośrodku znajduje się 13 podopiecznych. Kolejka przyjęć jest ciągle otwarta, a pacjentów przybywa. Spieszymy się z wykończeniem i wyposażeniem drugiego skrzydła, aby móc jak najszybciej przyjąć kolejnych podopiecznych. Aby to się stało, potrzebne są środki na wykończenie budynku.

Możesz w tym wspomóc Fundację Hospicjum PRoroka Eliasza przez Siepomaga.pl:

Zbiórka dla Pelikan Towarzystwa Wspierania Chorych i Potrzebujących im dra Kazimierza Hołogi

PELIKAN Towarzystwo Wspierania Chorych i Potrzebujących im. dra Kazimierza Hołogi to poznańskie stowarzyszenie utworzone z potrzeby wspierania pacjentów i osób wykluczonych społecznie w obszarach, gdzie rozwiązania systemowe nie są wystarczające.

Na Oddziale zakładu opiekuńczo-leczniczego na Mogileńskiej przebywają Pacjenci przewlekle chorzy. Dla części z nich ściany ZOL-u to ostatnie miejsce, które widzą przed odejściem. Z tego powodu pracownikom tak zależy, aby te pomieszczenia przypominały ich domy.

Remont już się zaczął, ale inflacja i podniesie cen, znacznie przedłuża jego realizację i stawia nad nią duży znak zapytania.

Pomoc jest natychmiast potrzebna! Nigdy nie wiemy, czy my lub ktoś z naszych bliskich nie trafi do miejsca jak to. Postarajmy się, by było najlepsze z możliwych.

Zbiórka na utworzenie Domu Aniołków

Dom Aniołków to nie będzie zwykły dom. To nie będzie zwykłe hospicjum, ani zwykły szpital.

To wyjątkowe miejsce, gdzie zamiast szpitalnych sal są pokoje, zamiast krzesła dla przyjaciół wygodny fotel, na którym można przysiąść i dać wsparcie. Na ścianach w ramkach będą wisiały dziecięce malunki. Tu nikt nie będzie numerkiem. Tu wszyscy będą znać się po imieniu - jak w rodzinie. I jak w rodzinie dawać wsparcie i miłość, bo w tych chwilach są one najbardziej potrzebne…

Dom Aniołków do Dom Hospicyjny dla dzieci z chorobami nowotworowymi, który powstaje w Gminie Zaleszany.

Fundamenty już powstały, a budowa nadal trwa. Aby ją ukończyć, potrzebne jest wsparcie! Dołóż swoją cegiełkę do tego wyjątkowego miejsca!

Wesprzyj miejsca, które pokazują, że ostatnie dni życia są tak samo ważne, jak te pierwsze.