Codzienna i nieustanna walka o życie bez bólu…

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 148 osób
127 724 zł (62,64%)
Zbiórka na cel
Operacja kości udowych w Paley European Institute

Kinga Kołakowska, 24 lata

Kętrzyn, warmińsko-mazurskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Rozpoczęcie: 24 Maja 2019
Zakończenie: 10 Września 2019

13 Września 2019, 13:44
Wspaniale!

Kochani, zdecydowaliśmy o zatrzymaniu zbiórki Pani Kingi w zwiążku z tym, że rodzinie udało się zebrać część funduszy własnym sumptem. To wszystko dzieje się dzięki Wam kochani darczyńcy. Pani Kinga dostanie swoją szansę dzięki dobroci, która ją otacza. 

Dziękujemy

Pokaż wszystkie aktualizacje

05 Września 2019, 15:02
Pilne❗️Zostało tylko 5 dni do operacji!

Jest ogromna nadzieja i szansa, że Kinga przejdzie operację i znowu będzie mogła chodzić! Do najważniejszej operacji, na którą czeka Kinga, zostało dosłownie kilka dni!

Na koncie zbiórki mamy już sporą sumę, ale potrzebujemy jeszcze ponad 80 tysięcy! Czas bardzo nas goni! Jednak z Waszą pomocą jest nam łatwiej i wiemy, że wyznaczony cel da się osiągnąć!

Kinga Kołakowska

„Z takim wsparciem tylu złotych serc, nie tracę nadziei! Czuję, że moje marzenie się spełni, a to wszystko dzięki Wam! Dziękuje każdemu z osobna za ofiarowana pomoc, dobre słowo, wsparcie i wszelkie okazane dobro” – mówi ze wzruszeniem Kinga.

Kochani, to już naprawdę ostatnia chwila, by pomóc i zawalczyć o życie Kingi!

Wygrajmy z czasem, spełnijmy marzenie Kingi o powrocie do sprawności i spokojnym życiu bez bólu!

18 Lipca 2019, 11:17
Pomóż mi❗️To moja ostatnia szansa!

Kinga jest młodą i bardzo ambitną dziewczyną z Kętrzyna. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Przeszła przez wiele trudnych operacji, a jej codzienność to nieustająca walka z bólem. Mimo swojej niepełnosprawności udowadnia, że ma dużo pomysłów na siebie. Najbardziej marzy, aby pójść na studia, a w niedalekiej przyszłości usamodzielnić się i założyć rodzinę.

Kinga Kołakowska

Przed nią jednak najtrudniejszy moment w walce o sprawność i życie bez bólu. Kinga potrzebuje PILNIE operacji kości udowych, którą odbędzie w warszawskiej klinice. Lekarze podkreślają, że jest to dla niej ostatnia szansa, by wróciła do sprawności. Jeśli nie przejdzie tej operacji dotychczasowe leczenie i rehabilitacja pójdą na marne, a co gorsze jej życie ograniczy się do leżenia w łóżku i do opieki rodziny.

Kinga nie poddaje się i mówi otwarcie: "To nie jest mój koniec! Będę walczyć i wierzę, że wygram tę walkę z pomocą dobrych i życzliwych ludzi...

Aby operacja mogła się odbyć potrzeba jeszcze 160 tysięcy złotych, które trzeba zebrać do 17 sierpnia! 

Kinga Kołakowska

"Pomóż mi stanąć na nogi i spełnić kolejne marzenia. To moja ostatnia szansa! Dobro zawsze powraca, dlatego niech wróci do Ciebie i do mnie!".

Kochani zazieleńmy pasek nadzieją, że Kinga będzie chodzić i żyć bez bólu, nim będzie dla niej za późno.

Mam na imię Kinga, mam 24 lata i mieszkam w Kętrzynie. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Na co dzień  poruszam się przy balkoniku, natomiast na spacery wyjeżdżam wózkiem elektrycznym. Ponieważ mam porażone kończyny górne i dolne, wózek ułatwia mi codzienny transport...

Do tej pory starałam się radzić sobie w życiu, jak tylko potrafiłam. Nigdy nie czekałam, aż ktoś coś zrobi za mnie. Za każdy gest życzliwości i wyciągniętą dłoń byłam niezmiernie wdzięczna. Jestem sobą bardzo zdeterminowaną. Co rusz wyznaczam sobie nowe cele – zdałam maturę, ukończyłam szkołę policealną, podjęłam pracę. Lubię wyzwania,  nie wycofuje się, jak tylko pojawiają się pierwsze przeszkody, ale nie każdą barierę można pokonać własnymi siłami, pomimo ducha walki. Teraz ta finansowa jest dla mnie nie do przekroczenia, stąd mój apel o pomoc.

Kinga Kołakowska

Moim największym marzeniem jest bycie osobą niezależną fizycznie od drugiego człowieka, dlatego walczyłam o siebie i wykorzystywałam każdą okazję, aby usprawnić swoje ciało. Przeszłam już wiele skomplikowanych i bolesnych operacji – podcięcie przywodzicieli i ścięgien Achillesa, operację przykurczy przywiedzeniowo – zgięciowych bioder, zginaczy kolan stopy końsko – koślawe, przeniesienie mięśnia prostego na mięsień półbłoniasty, artroskopia zwiadowcza kolana prawego, zmiany zwyrodnieniowe pourazowe nadgarstka prawego, martwica kości księżycowatej i promieniowej, choroba Kienbocka prawego nadgarstka. Ta wyliczanka zdaje się nie mieć końca…

Jednak, mimo wielu starań, dotychczasowe leczenie okazało się niewystarczające. Z upływem czasu mój stan się pogorszył. W tej chwili panewki biodrowe są wysunięte o 90 stopni, wykrzywiając całe moje ciało, a podniesione i wywinięte rzepki w kolanach powodują opuchliznę i co najgorsze, intensywny ból dający uczucie rozpierania kolan.  Krótko mówiąc – moje stopy, biodra oraz kolana rozchodzą się do zewnątrz, a nie do wewnątrz jak u każdego zdrowego człowieka, powodując brak równowagi ze względu na słabą siłę  mięśni. Jedynym ratunkiem jest zabieg obustronnej osteotomii derotacyjnej kości udowych w warszawskiej klinice. Niestety, całkowity koszt operacji przekracza możliwości finansowe mojej rodziny.

Za ponad 190 tys. zł można mieć wiele: mały domek na wsi czy sportowe auto. Ja tyle potrzebuję, by stanąć na własnych nogach. Proszę Was, pomóżcie mi zacząć nowy, lepszy rozdział w moim życiu, bez wózka. W przeciwnym razie moim jedynym przyjacielem zostanie tylko łóżko, do którego zostanę przykuta, jeśli nie poddam się zabiegowi. Wszystko, co robię, wymaga obecności drugiej osoby. Mam wspaniałych przyjaciół, cudowną rodzinę i wiem, że zawsze mogę na nich liczyć, ale kiedyś ich zabraknie i co wtedy będzie? Mój każdy dzień to nieustająca walka o życie bez bólu. Teraz jest szansa, by tę walkę wygrać. Koszt zabiegu operacyjnego wraz z rehabilitacją jest ogromny, a moja rodzina żyje skromnie z niewielkich dochodów.

Kinga Kołakowska

Nie gaście mojej nadziei na nowe życie! Bez Was sobie nie poradzę! Proszę, pomóżcie mi spełnić moje marzenia. Dla mnie to jedyna szansa na  życie bez bólu przez 24 godziny, ale kwota jest bardzo wysoka a czasu niewiele.  Planowany termin operacji to 17 września 2019, a do 17 sierpnia   muszę wpłacić pełną kwotę do kliniki!

Kocham świat i ludzi. Mimo swoich trudności z optymizmem patrzę w przyszłość. Chciałabym poznawać nowe osoby, podróżować po świecie. Wyjechać do większego miasta, z większymi możliwościami dla osób niepełnosprawnych. Chciałabym też kiedyś poczuć miłość bliskiej mi osoby, założyć  ciepły, rodzinny dom. Jak każdy, mam też wady. Za największą uważam swoją zbytnią wrażliwość – za szybko się wzruszam i zbyt emocjonalnie podchodzę do życia. Nie wszystkie marzenia pewnie się spełnią, ale niczego tak nie pragnę, jak stanąć na własnych nogach, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Wierzę, że dobro, którym człowiek się dzieli z innymi, wraca ze zdwojoną siłą.

Z całego serca wszystkim przyszłym darczyńcom ogromnie dziękuję.

Kinga

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 148 osób
127 724 zł (62,64%)