By jego małe serduszko nie przestało bić❗️Ratujemy Filipa❗️

Filip Wejman
Zbiórka zakończona

By jego małe serduszko nie przestało bić❗️Ratujemy Filipa❗️

Cel zbiórki:

Operacja serca w klinice w Genewie, pobyt i przelot

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serce Dziecka
Filip Wejman, 5 lat
Rokietnica, wielkopolskie
Wada serca - wrodzone zwężenie ujścia tętniczego lewego oraz złożona wada zastawki mitralnej
Rozpoczęcie: 31 Maja 2022
Zakończenie: 20 Września 2022

Rezultat zbiórki

Kochani! 

Udało się! Dzięki Wam zebraliśmy ponad MILION na operację Filipa!

Dziękujemy za każdą wpłatę, udostępnienie i dobre słowo. Dziękujemy za wsparcie i uśmiech, jaki od Was otrzymaliśmy. Brakuje nam słów, aby wyrazić wdzięczność, jaką czujemy. Te 100% na pasku pozwala nam zakończyć pierwszy etap podróży po zdrowie Filipa.

--- 

Operacja się udała! Serduszko Filipka może bić z całych sił, dziękujemy!

Dzięki Waszej pomocy Filip przeszedł ratującą życie operację serca. Po rekonwalescencji razem z rodzicami wróciła do domu, a teraz może cieszyć się dzieciństwem!

Filip Wejman

Filip Wejman

Razem wielką mamy MOC! Dziękujemy!

Rodzice 

Opis zbiórki

Filip urodził się z niezwykle poważną wadą serca. I choć we wrześniu będzie świętować 4. urodziny - w swoim krótkim życiu wycierpiał już więcej, niż niejeden dorosły... Dziś, gdy patrzymy w jego smutne i pełne strachu oczy, wiemy, że musimy zrobić wszystko, aby mu pomóc! 

Filip przyszedł na świat 18 września 2018 roku. Tuż po urodzeniu zdiagnozowano u niego poważną wadę serca - stenozę aortalną i znaczną niedomykalność zastawki mitralnej. Jego stan był krytyczny, a rokowania – tragiczne!

To były najgorsze chwile. Synek wymagał dwóch poważnych operacji ratujących życie. Doświadczyliśmy wtedy bólu, jakiego dotąd nie znaliśmy i emocji, które ciężko było udźwignąć... Na szczęście oba zabiegi, choć niezwykle skomplikowane - przebigły pomyślnie. Jego maleńki organizm robił wszystko, by przerwać! To było niesamowite! Filip tak bardzo chciał żyć! 

Filip Wejman

W kolejnych dniach jego stan powoli zaczął się stabilizować i w końcu mogliśmy zabrać go do domu. Byliśmy niezwykle szczęśliwi, jednak gdzieś w środku wiedzieliśmy, że to tylko chwilowe... Lekarze jasno określili, że przed nami długa i ciężka droga do zdrowia. 

Na początku 2019 roku szpital Kliniczny w Poznaniu organizował przyjazd światowej sławy kardiochirurga - doktora Tornike Sologashvili ze Szpitala Uniwersyteckiego w Genewie, który specjalizuje się w leczeniu najcięższych wad serca. Wiedzieliśmy, że to dla nas ogromna szansa!

Bez zastanowienia pojechaliśmy na konsultację, gdzie otrzymaliśmy klasyfikację do kolejnej - trzeciej już operacji. Byliśmy przerażeni, jednak wiedzieliśmy, że to jedyny sposób, aby pomóc naszemu dziecku. Musieliśmy kolejny raz zaufać lekarzom i oddać dziecko w ich ręce...

Filip Wejman

Niestety, tym razem podczas operacji wystąpiły poważne komplikacje, a także ujawniły się kolejne nieprawidłowości - Zespół Shone’a. Specjaliści robili wszystko, co w ich mocy, aby uratować nasze dziecko, niestety jego stan był krytyczny. Pojawiły się poważne problemy z ustabilizowaniem funkcji życiowych i konieczne było podpięcie syna pod sztuczne płuco-serce... 

Pamiętam, jak drżałam wtedy ze strachu, łzy płynęły po moich policzkach, a myśli krążyły tylko wokół tego, czy mój maluszek przeżyje! Serce rozdzierała mi rozpacz i niewyobrażalny ból... 

Po raz trzeci nasz mały wojownik stanął do walki o życie. Było bardzo trudno, jednak się udało! Dziś od tych drastycznych chwil dzielą nas długie miesiące. Filip przez ten czas wiele przeszedł i niestety otrzymał kolejne diagnozy - arytmia, zaburzenia neurologiczne i okulistyczne. Jednak dzięki intensywnej rehabilitacji ich objawy udało się znacznie złagodzić. Obecnie staramy się żyć normalnie... Filip dzielnie chodzi do przedszkola, uwielbia liczyć i jest wielkim pasjonatem motoryzacji.

Filip Wejman

Niestety, wciąż nie jesteśmy w stanie zahamować pogłębiających się wad serca. Coraz częściej widzimy jego siniejące usta i silne zmęczenie, dlatego aby realnie myśleć o przyszłości naszego syna musimy działać szybko!

Przed nami niezwykle ważna operacja w Genewie. Niestety, jej koszt jest ogromny i przekracza milion złotych! Do tego dochodzi kosztowny transport i zakwaterowanie... 

Wiemy, że zrobimy wszystko, by uratować naszego synka! Jednak potrzebujemy do tego Waszego wsparcia. Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać tak kolosalnej sumy! Dlatego prosimy Was o pomoc, udostępnianie i wpłacanie symbolicznej złotówki... 

Rodzice

Filip Wejman

➡️ FB: Wojownik Filip Wejman 💚

➡️ IG: bede_komendantem 

➡️ Licytacje dla Filipa 🔥

Filip Wejman

➡️ TV Wielkopolska: Filipek walczy o życie!

➡️ TV wielkopolska: Filip czeka na operację serduszka! 

Filip Wejman

➡️ TVP3: TELEKURIER - Walka Filipa

Filip Wejman

Obserwuj ważne zbiórki