Fundacja Wstawaj Alicja

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Turka, lubelskie

Fundacja Wstawaj Alicja powstała w listopadzie 2019 roku z inicjatywy Wojciecha, Agnieszki i Alicji Mazurek - niestety Ala nigdy nie miała szansy skorzytsać z zabiegów. Tej pięknej dziewczyny nie ma już z nami na Ziemi, ale jest w naszych sercach - i w Fundacji.

Alicja w lutym 2018 roku uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu. Mimo niedających nadziei rokowań, Alicja przeżyła wypadek, chociaż jego konsekwencją był dwuletni stan wegetatywny, czyli śpiączka. Rodzice Ali nigdy się nie poddali i zrobili wszystko, by pomóc swojej córce. W listopadzie 2019 otworzyli Fundację Wstawaj Alicja, a w grudniu tego samego roku - Ośrodek Neurorehabilitacji, w którym miała być leczona Ala. Niestety, córka Agnieszki i Wojciecha Mazurków, nie zdążyła skorzystać z ani jednego zabiegu, ponieważ w dwa tygodnie po uroczystym otwarciu, wróciła do Domu Ojca.

Dzisiaj Fundacja pomaga wielu osobom, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie i duchowo. Marzeniem Alicji było pomaganie innym, więc można powiedzieć, że obydwa dzieła są wypełnieniem jej testamentu. 

Zbieramy na turnusy rehabilitacyjne dla naszych Podopiecznych. Każdy, kto ma doświadczenie pacjentów neurologicznych wie, jak żmudna i droga jest rehabilitacja. Założyciele Fundacji i Ośrodka nie zarabiają na tym ani złotówki, ponieważ chcą bezinteresownie pomagać. Doskonale pamiętają ile kosztuje podobne leczenie w innych klinikach (kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie), dlatego ze wszystkich sił starają się o pozyskanie środków, by każdy potrzebujący mógł skorzystać z leczenia.

Fundacja od samego początku swojej działalności działa aktywnie i jest rozpoznawalna na terenie zarówno województwa lubelskiego, jak i całej Polski.

Rodzice Alicji:

Celem naszej działalności jest odwzajemnienie tej najpiękniejszej, bo bezinteresownej pomocy i miłości, którą otrzymaliśmy po wypadku naszej jedynej córki Alicji. Pragniemy, aby każdy Pacjent zapomniał, przynajmniej na chwilę, o swojej niepełnosprawności, o braku środków na finansowanie drogiego leczenia. Chcemy, aby czuł się najważniejszą, najcenniejszą, najukochańszą osobą na świecie.

A Państwo mogą nam w tym pomóc, o co pokornie prosimy.

Aktualnie Fundacja opiekuje się około 20 Podopiecznymi w wieku od 10 miesięcy do 60 lat. Są to osoby po wypadkach komunikacyjnych oraz cierpiących na choroby neurologiczne (udar mózgu, niedokrwienie mózgu, uraz czaszkowo–mózgowy, epilepsja, urazy kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, dziecięce porażenie mózgowe, krwotok mózgowy, choroby genetyczne, paraliż, wodogłowie, torbiele mózgu, śpiączka, niedowład, uraz głowy, obrzęk mózgu, rdzeniowy zanik mięśni, wady rozwojowe).

Działania Fundacji polegają na wsparciu leczenia, rehabilitacji, powrotu do zdrowia oraz stworzenia warunków do najlepszego możliwego funkcjonowania.

Nasza Alicja:

Fundacja Wstawaj Alicja

ul. Klonowa 33

20-258 Turka

Więcej informacji o Fundacji:

www.fundacjawstawajalicja.pl

Facebook

Instagram

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc poprzez portal SIEPOMAGA.PL