FUNDACJA GRAMY DO KOŃCA

1 Stały Pomagacz
Szymon Rożeński
70 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Chorzów, śląskie

Fundacja Gramy do Końca powstała z zamiarem szeroko rozumianego niesienia pomocy w kilku dziedzinach życia. Sport to niezwykle ważna sfera życia każdego człowieka zarówno młodego, starszego jak i niepełnosprawnego. Dlatego postanowiliśmy organizować różnego rodzaju imprezy sportowe dla osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, wspieramy kluby sportowe oraz przyznajemy stypendia dla najzdolniejszych dzieciaków.

Kolejnym celem Fundacji jest niesienie pomocy szczególnie potrzebującym tj. chorym, niepełnosprawnym, dzieciom z ubogich rodzin czy też wykluczonych oraz z domów dziecka. Paczki na święta, dzień dziecka czy rehabilitacje i operacje naszych podopiecznych. Promujemy również działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz prowadzenia i wspierania inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Jesteśmy inicjatorami festynów, pikników czy wypraw o charakterze charytatywnym podczas których zbieramy środki na nasze działania. Rozpoczynamy również akcję ogólnopolską badań przesiewowych wykrywających wady postawy wśród dzieci.

Wspierają nas media i Ambasadorzy

Justyna Święty-Ersetic, Monika Hojnisz, Angelika Wątor, Arkadiusz Pan Pawłowski, Radosław Zawrotniak oraz Alicja Jeromin to znakomite postaci w świeci sportu i show biznesu, które postanowiły wesprzeć nasze działania jako ambasadorzy fundacji. Ponadto nasze poczynania opisuje portal TubaChorzowa.pl, który jest naszym partnerem medialnym.

Zostań naszym darczyńcom

O wsparciu naszych Darczyńców informujemy na naszej stronie internetowej w dziale "zaufali nam", a także na profilu facebookowym. Przekazujemy także podziękowanie w formie dyplomu.

Zależy nam, aby informacja o darczyńcach i partnerach wspierających nasze działania trafiła do szerokiego grona odbiorców, dając godny naśladowania przykład firm wrażliwych społecznie, którym nie jest obojętny los najbardziej potrzebujących.

Darczyńcom, którzy wspierają podopiecznych oraz cele statutowe Fundacji poprzez regularne darowizny pieniężne i rzeczowe, przekazujemy Certyfikaty Dobroczynności z serdecznym podziękowaniem za pomoc w formie statuetek oraz pamiątkowy medal. Dbamy również o wizerunek darczyńców wspominając o nich w mediach w tym u partnera medialnego.

*Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania: w przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu.  Osoby fizyczne wpierające Fundacje mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 26 ust. 1 pkt. 9 ppkt. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 6 % dochodu.  Osoby prawne wpierające Fundacje mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 10 % dochodu. Jeżeli zechcesz skorzystać z w/w ulg wymaganym przez Urząd Skarbowy dokumentem jest potwierdzenie dokonania przelewu.

1 Stały Pomagacz
Szymon Rożeński
70 zł miesięcznie