Tylko z Wami możemy uciec przed śmiercią. Trwa walka o życie Martynki!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 23 269 osób
785 684 zł (100,46%)
Zbiórka na cel
Kontynuacja leczenia guza pnia mózgu DIPG w klinice IDOI w Monterrey w Meksyku

Martyna Glinka, 7 lat

Białystok, podlaskie

DIPG - rozlany glejak pnia mózgu

Rozpoczęcie: 14 Września 2018
Zakończenie: 31 Stycznia 2019

Zobacz wszystkie zbiórki

30 Stycznia 2019, 16:37
Dziękujemy!

Kochani, zbiórka zakończona w ponad 100%! Udało się zebrać całą zakładaną kwotę, a było to możliwe tylko dzięki Wam! Jesteśmy wzruszeni skalą pomocy i Waszego zaangażowania. Dziękujemy Wam z całego serca! Przed nami dalsze etapy leczenia, które możliwe są dzięki Waszemu wsparciu. Potrzeba na to wiele siły i cierpliwości, a Wasza pomoc sprawia, że nie musimy martwić się teraz o kwestie finansowe. Tysiące osób, które zdecydowały się wesprzeć nasz cel umożliwiają nam kontynuowanie walki o Martynkę.

Ogromna rzesza Serc pomagała w jak najszybszym zakończeniu zbiórki nie tylko poprzez wpłaty, ale również jej promocję, niezliczone aukcje charytatywne, poszukiwania sponsorów, organizacje koncertów i wydarzeń na rzecz Martynki. Mnóstwo osób wspierało nas modlitwą, życzeniami zdrowia, dobrym słowem. Jesteśmy poruszeni ogromem dobra, które przy tej ciężkiej chorobie spływa na naszą rodzinę. Zawsze będziemy o tym pamiętać i zawsze będzie to dla nas inspiracją do walki o to, co najważniejsze. Jesteście wspaniali! Dziękujemy, że jesteście z nami! To cudowne mieć takich Przyjaciół!

–rodzice Martynki

Martyna Glinka

Pokaż wszystkie aktualizacje

29 Stycznia 2019, 10:58
Walczymy o życie Martynki – brakuje już tak niewiele!

Leczenie w Monterrey wciąż trwa. Jesteśmy coraz bliżej zakończenia zbiórki, ale wciąż potrzebujemy Waszej pomocy. Kolejny, czternasty już zabieg chemioterapii dotętniczej, za nami! To również 21 miesięcy od diagnozy i 14 miesięcy od rozpoczęcia leczenia w Monterrey, dzięki któremu Martynka żyje. To ekstremalnie trudny czas dla niej, jak i dla całej rodziny. Staramy się w swojej bezsilności pomóc jej tyle, ile jesteśmy w stanie.

Martynka wie, że to przez guza jej prawa ręka i noga nie funkcjonują normalnie. I to przez niego trzeba co jakiś czas pobrać krew, założyć wenflon, zrobić rezonans – dla naszej sześciolatki to "codzienność", która nigdy nie powinna mieć miejsca! Są dni, kiedy Martynka czuje się tak fatalnie, że ciężko wstać jej z łóżka, ale ona nie poddaje się i, gdy tylko jest lepiej, od razu powraca jej uśmiech. To inspiruje do nieustannej walki o każdy dzień!

Prosimy, bądź z nami w tej walce...

Martyna Glinka

Guz mózgu miał odebrać nam Martynkę pół roku temu. Wtedy usłyszeliśmy od lekarzy, że czas się z nią żegnać, że tu, w Polsce, ratunku już nie ma. Na samą myśl o hospicjum i bezradnym czekaniu na śmierć wpadaliśmy w rozpacz. Szukaliśmy ratunku wszędzie! Dzięki pomocy dobrych ludzi, trafiliśmy do kliniki w Monterrey w Meksyku, gdzie dostaliśmy szansę na życie dla naszego dziecka. 

Martynka wciąż jest z nami i wciąż walczy. Leczenie działa – to cud, który zawdzięczamy Waszej pomocy! Niestety – znaleźliśmy się w momencie, kiedy zaczyna brakować pieniędzy na jego kontynuację. Bijemy głową w mur, bo wiemy jedno – jeśli teraz je przerwiemy, stanie się najgorsze...

Martyna Glinka

Cisza, spokój. Martynka siedzi przy stoliczku i coś rysuje. W pewnym momencie odwraca się do mnie i pyta: „Tato, czy wszyscy ludzie marnieją?”. „Co robią?” – pytam z uśmiechem. „Marnieją” – odpowiada, czyli nie przesłyszałem się. „Umierają?” – spytałem nieco ciszej. „Tak. Wszyscy?”. „Nie, nie wszyscy” – odpowiedziałem, nie wiedząc wtedy, że za kilka dni dostaniemy straszną wiadomość, diagnozę o DIPG – rozlanym glejaku pnia mózgu, nowotworze, który siedzi w głowie naszej 5-letniej córeczki.

Gdy się słyszy, że szanse są zerowe, że guz jest całkowicie nieoperacyjny, że nawet biopsja jest zagrożeniem życia, że zostało 8-12 miesięcy życia… – nie ma gorszych emocji. Nie ma dnia bez bólu, rozpaczy, wściekłości i gniewu. Nie ma godziny bez bezsilności, nie ma minuty bez strachu o życie ukochanego dziecka. I nie ma sekundy bez wiary, że naszej córeczce uda się wyzdrowieć. Odkąd jesteśmy tu, w Meksyku, wierzymy w to coraz mocniej. Widzimy pełne nadziei oczy Martynki i wiemy, że nie możemy ich zawieść. Mówi się, że to walka. To zbyt proste określenie, które nie oddaje istoty, ponieważ walka jest wtedy, gdy mierzymy się z równym przeciwnikiem i mamy narzędzia do kontrataku. A tu równowagi nie ma ani trochę. Stoimy naprzeciw kamiennej ściany...

Martyna Glinka

Gdy zaczęły się pierwsze objawy, nie wiązaliśmy ich z żadną chorobą. Martynka zaczęła bez powodu wpadać w histerię. Do tego zaczęła wszystko robić wolniej – wolniej jadła, wolniej chodziła. Niby nic wielkiego, tłumaczyliśmy sobie to zachowanie pojawieniem się młodszej siostry. Myśleliśmy, że po prostu  się buntowała, że zamiast jej poświęcać cały czas, musimy też zająć się drugim dzieckiem. Byliśmy oczywiście u lekarza, miała zrobione badania krwi. Wszystko było w porządku. A nowotwór? Nawet przez myśl nam nie przeszło. Nie miała żadnych objawów, które mogłyby nas sprowadzić na ten trop: nie wymiotowała, nie miała zawrotów głowy, nie traciła równowagi. „Zróbmy rezonans głowy, tak dla świętego spokoju” – powiedziała żona, jakby podpowiadała jej coś intuicja.

Zamiast świętego spokoju, dostaliśmy okrutną diagnozę. DIPG - rozlany glejak pnia mózgu. Od razu zgodziliśmy się na leczenie, na wyczerpującą chemioterapię, potem na radioterapię… Wszystko na nic – kolejny cios prosto w twarz! Guz był większy – urósł do prawie 5 cm średnicy! Konieczna była operacja założenia zastawki komorowo-otrzewnowej, aby uniknąć wodogłowia. Od początku szukaliśmy pomocy za granicą w najlepszych ośrodkach neurochirurgii i onkologii dziecięcej. Z przerażeniem odkrywaliśmy, że na całym świecie DIPG jest równoznaczny z wyrokiem śmierci, a leczenie kończy się na tymczasowej uldze po radioterapii.

Martyna Glinka

W końcu dostaliśmy odpowiedź z Harley Street Hospital w Londynie, że niestety, Martyna nie kwalifikuje się do leczenia. Ale to nie wszystko – “spróbujcie w klinice Instituto de Oncología Intervencionista w Monterrey w Meksyku”. Ta klinika specjalizuje się w leczeniu guzów DIPG poprzez podawanie kombinacji chemioterapii bezpośrednio do tętnicy zasilającej guza oraz złożonej immunoterapii, która stymuluje organizm do zwalczania komórek nowotworowych. To innowacyjne leczenie przynosi bardzo dobre rezultaty.

Dzięki pomocy dobrych ludzi z końcem listopada Martynka rozpoczęła leczenie w klinice w Monterrey – jedynym miejscu na świecie, w którym podarowano nam szansę. Po czwartym cyklu leczenia wiadomo już było, że leczenie działa! Guz się zmniejszał, a my wreszcie płakaliśmy ze szczęścia, a nie z rozpaczy.

Martyna Glinka

“Dobrze, że Amelka nie ma takiej choroby jak ja” – mówi czasem do nas Martynka. Święte słowa dziecka, ale nikt nie powinien mieć takiej choroby, choć u nas i tak choruje cała rodzina. Na każdym z nas wypaliła już głębokie piętno, które nigdy już się nie zagoi i chce nam odebrać resztę szczęścia, jakie zostało. Będąc tam, w dalekim Monterrey, pytamy sami siebie - czy to się dzieje naprawdę, czy to tylko sen obłąkanego? Wciąż jednak z całych sił wierzymy, że nasze dziecko będzie zdrowe!

Za nami radioterapia, dziesiąty zabieg w dalekim kraju, kilkanaście badań rezonansem, ponad 200 tysięcy kilometrów w podróży. Dużo, jak na dziecko, które wybiera się dopiero do zerówki. Odpowiedź na leczenie jest jednak bardzo dobra.  26 sierpnia córeczka skończyła 6 lat. Przy diagnozie DIPG jeszcze rok temu nie mogliśmy mieć pewności, że będzie nam dane razem świętować jej urodziny. Dziś, dzięki leczeniu w Meksyku, Martynka wciąż jest z nami, dlatego nie możemy go przerwać. Bez niego wszystko stracimy i cały poniesiony do tej pory trud pójdzie na marne.

Martyna Glinka

Bez tego leczenia stracimy Martynkę! Jako rozszerzenie terapii włączono do stosowania lek, który w USA jest objęty badaniami klinicznymi i daje nadzieję na pokonanie choroby – ONC-201. W połączeniu z terapią w klinice w Monterrey daje to olbrzymią kwotę. Leczenie, oprócz szansy, daje nam również czas. Bezcenny czas razem, dzięki któremu możemy doczekać jakiegoś przełomu w walce z tym nowotworem – musimy tylko wytrzymać najdłużej jak to tylko możliwe!

Nie sposób opisać jak wiele wysiłku nas to wszystko kosztuje, jak wiele trudu, bólu i cierpienia musi znieść nasze dziecko, ale nadzieja i wiara trzymają nas przy myśli, że się uda, a miłość nigdy nie pozwoli odpuścić. Musimy zrobić wszystko, by wyrwać ją z objęć choroby. Raz jeszcze z całego serca Was prosimy – pomóżcie nam zostać tam, gdzie znaleźliśmy ratunek.

– rodzice Martynki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 23 269 osób
785 684 zł (100,46%)