Medycy na Ulicy

Fortior Fundacja Dla Wielu

Medycy na Ulicy

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0214791
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Kontynuowanie działalności Medyków na Ulicy

Zgłaszający zbiórkę: Fortior - Fundacja dla Wielu
Fortior Fundacja Dla Wielu
Rozpoczęcie: 22 Lipca 2022

Opis zbiórki

Pomóż nam, żebyśmy mogli nadal wspierać tych, od których zwykle ludzie odsuwają się na bezpieczną odległość. Bo nie wyglądają zbyt korzystnie i nie pachną perfumami. Bo życie ich nie oszczędziło i dzisiaj ich domem stała się ulica. Potrzebują naszej opieki, zabiegów, lekarstw, opatrunków, a to wszystko wiąże się z kosztami... 

Fortior Fundacja Dla Wielu

Ostatnio spotkaliśmy Pana Zdzisia. Pan Zdzisiu, człowiek przemiły i pełny pokory, zaprezentował nam swe nogi, które, jak się później okazało, zaskoczyły nawet naszych najbardziej doświadczonych ratowników. Rzut oka i już wiedzieliśmy, że będziemy musieli jeździć do Pana częściej, żeby uratować nogę, która jest w ogromnej części zwyczajnie zeżarta przez larwy muchy plujki (nie, ta mucha nie leczy, za to przenosi całkiem sporo bakteryjnego bałaganu). Walczyliśmy z larwami przez ponad 3 godziny i obiecaliśmy Panu Zdzisiowi, że nie zostawimy go samego, nawet jeśli uda mu się dostać do placówki pomocowej. 

Fortior Fundacja Dla Wielu

Nasz projekt trwa już niemal 13 lat. Zaczęło się od jednego potrzebującego. Pani Ania Jastrzębska pomogła, potem przyprowadziła przyjaciół Medyków, a pierwszy podopieczny przyprowadził innych potrzebujących. I tak to już trwa. Dwa razy w tygodniu, ponad 100 dyżurów rocznie, przez 13 lat to już prawie 1300 dyżurów! To dziesiątki tysięcy opatrzonych ran, setki uratowanych kończyn i niewiele mniej uratowanych istnień. W pandemię, deszcz i śnieg też.

Fortior Fundacja Dla Wielu

Przez pierwsze 8 lat opatrunki kupowaliśmy z własnej kieszeni, ale z czasem ilość osób korzystających z pomocy Medyków urosła przeogromnie. To nawet 40 proszących o pomoc każdego dyżuru. Czego jeszcze konkretnie potrzebujemy? Na przykład męskich majtek i skarpet w rozmiarze 43+, pampersów dla dorosłych... Prosimy różnych ludzi dookoła o wsparcie, a tutaj na siepomaga prosimy też Was!

Fortior Fundacja Dla Wielu

Oprócz działań bezpośrednio na ulicy prowadzimy również dwa inne projekty, do których potrzebujemy Waszego wsparcia.

DACH NAD GŁOWĄ - adresujemy do byłych przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, znajdujących się w kryzysie bezdomności i cierpiących na zaburzenia potraumatyczne. Obejmuje kompleksową pomoc psychologiczną, medyczną i prawną oraz możliwość skorzystania z mieszkania treningowego na czas niezbędny do wyjścia z kryzysu. 

Fortior Fundacja Dla Wielu

4 ŁAPY VS. PTSD to projekt obejmujący szkolenie psów asystujących osobom zmagającym się z zespołem stresu pourazowego na skutek uczestnictwa w działaniach zbrojnych. Psy te mają za zadanie towarzyszyć naszym podopiecznym na co dzień i pomagać im w radzeniu sobie z objawami potraumatycznymi.

Dzięki Waszym dobrym sercom i chęci wsparcia naszych działań udaje nam się nikomu nie odmawiać. Bardzo Państwu dziękujemy i prosimy... Bądźcie z nami, bądźcie naszym paliwem. Każdy człowiek, któremu dzięki temu możemy podać pomocną dłoń, jest na wagę złota. 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0214791
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki