Mało czasu na pomoc dla Nastusi❗️Ratujemy jej rączkę i odmieniamy życie!

Anastazja Jóźwiak
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Druga operacja rączki w Paley European Institute

Anastazja Jóźwiak, 4 latka
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Wrodzony brak kości promieniowej przedramienia
Rozpoczęcie: 12 Maja 2020
Zakończenie: 31 Sierpnia 2020

Opis zbiórki

Nasza Nastusia ma dopiero rok… Urodziła się z bardzo poważną wadą rączki. Nasza córeczka potrzebuje 3 operacji, inaczej już zawsze będzie niepełnosprawna... Na pierwszą operację udało nam się uzbierać, niestety, już wiemy, że po 3 miesiącach odbędzie się kolejna. Mamy mało czasu i potrzebujemy Twojej pomocy, tylko dzięki niej Nastka może być zdrowa. Jeśli zechcesz dać Nastusi szansę, wtedy uratujesz ją przed kalectwem… Prosimy, pomóż - dzięki Tobie nasza córeczka może mieć zdrową rączkę i szansę, by żyć normalnie.

Anastazja Jóźwiak

Błękitne oczy, słodka buzia… I rączka, dwukrotnie krótsza od drugiej. Prawa ręka – gdy ją mamy, nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest potrzebna. Gdy jej nie ma, wszystko staje się trudne. Nastka jest jeszcze malutka, ma kilka miesięcy… Co jednak będzie, gdy podrośnie? Nie zaplecie sobie warkoczyków, nie ubierze się sama, nie zrobi sobie śniadania… Nie zawiąże sznurówek… Nigdy nie będzie samodzielna. W każdej, nawet najprostszej czynności, będzie potrzebowała pomocy innego człowieka.

O chorobie córeczki dowiedzieliśmy się w połowie ciąży. Wystarczający czas, by przygotować się na czekającą nas rzeczywistość, ale czy na niepełnosprawność dziecka można się w ogóle przygotować? Wiedzieliśmy tylko, że coś będzie nie tak z rączką, że nie widać kości… Co czuliśmy, gdy usłyszeliśmy o chorobie? To nie do opisania… Nie do pojęcia. Byliśmy przerażeni, było w nas tyle strachu i obaw…

Dopiero po porodzie okazało się, co dolega Nastce. Dobrze to widać na zdjęciach... Nastusia urodziła się z wadą prawej rączki. Nie ma kości promieniowej. Jej przedramię jest dużo krótsze niż być powinno. Ma też mniejszą dłoń i nie ma w niej w ogóle kciuka…

Anastazja Jóźwiak

Każdy rodzic chce ochronić swoje dziecko, uratować je przed cierpieniem… Chce mu dać wszystko – cały świat... Tego, co najważniejsze – zdrowia – nie możemy jednak dać naszej córeczce. Po porodzie okazało się, że leczenie Nastki będzie bardzo, bardzo trudne… To rzadka wada. Skomplikowana. Operacja, wykonana metodą znaną polskim lekarzom, nie gwarantuje, że Anastazja będzie żyła normalnie. Ryzyko jest bardzo duże. W większości przypadków, mimo starań lekarzy, jest powrót zniekształcenia. Przedramię może przestać rosnąć w ogóle, a wtedy nie da się nic zrobić!

Bardzo się baliśmy, co to będzie i jaka przyszłość czeka naszą córeczkę… Szukaliśmy ratunku – i znaleźliśmy! W operowaniu takich wad, jaką ma Nastka, specjalizuje się niewielu lekarzy. Jednym z nich jest dr Paley – amerykański ortopeda, twórca nowatorskich metod leczenia i wydłużania  kończyn. Pomaga wielu dzieciom, gdzie indziej skazanych na amputację – naprawia rączki, nóżki… Dzięki niemu chore dzieci zaczynają chodzić, ich chore rączki chwytać… Doktor naprostuje nadgarstek, zrobi kciuk i wydłuży rączkę Nastusi, dzięki czemu będzie działać jak u zdrowego dziecka!

Anastazja Jóźwiak

Dr Paley i zespół jego lekarzy specjalizują się w takich przypadkach jak naszej córeczki. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Kilka razy do roku dr Paley przyjeżdża do Europy, operuje w Polsce w Paley European Institute. Leczenie w USA wiązałoby się z niewyobrażalnymi kosztami… Dzięki temu, że operacja będzie w Polsce, jej koszt będzie dużo niższy. To wciąż jednak ogromna kwota, niewyobrażalna, bo operacja nie jest finansowana przez NFZ… Ogromna cena za zdrowie i za samodzielną przyszłość Nastki.

Leczenie Anastazji zostało podzielone na trzy etapy. Na pierwszy etap udało się uzbierać dzięki pomocy wspaniałych ludzi o dobrych sercach... Ludzi takich jak Ty. To był cud, jaki się wydarzył. Niestety, wiemy, że po 3 miesiącach po pierwszej operacji odbędzie się kolejna... Przez ten czas całą uwagę musimy poświęcić Anastazji pod kątem rekonwalescencji i rehabilitacji, dlatego już teraz podejmujemy się drugiej zbiórki!

Wierzymy głęboko w to, że uda się i tym razem! Proszę, pomóż naszej córeczce, jesteśmy już tak blisko celu, którym jest jej zdrowie.

Gosia i Łukasz - rodzice

_________

Facebook: Zapraszamy wszystkich chętnych do grupy na Facebooku, dedykowanej Nastce - dołącz do nas!

Ta zbiórka jest już zakończona. Dalej możesz wspierać Potrzebującego.

Obserwuj ważne zbiórki