Niech pierwszy oddech nie będzie ostatnim. Uratuj życie naszej córeczki!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 547 osób
158 000 zł (105,81%)
Zbiórka na cel
Poród i ratująca życia operacja wady serca w Munster

Ola Domańska

Krępice, dolnośląskie

Wada serca DILV

Rozpoczęcie: 1 Października 2019
Zakończenie: 2 Listopada 2019

Cieszymy się, mogąc przekazywać Wam takie wiadomości, mogąc patrzeć na zdjęcia maluszka, który dzięki Wam ma szansę, by żyć!

W zeszłym roku rodzice Oli dowiedzieli się, że ich upragniona córeczka przyjdzie na świat z wadą serca. Radość z oczekiwania na jej narodziny mieszała się ze strachem… Poprosili o Waszą pomoc. To dzięki Wam Ola urodziła się w Klinice Uniwersyteckiej w Munster – miejscu, w którym ratuje się dzieci z najcięższymi wadami serca. Jest już po pierwszej operacji z trzech, jakie musi przejść, by jej serce mogło być… A oto jej droga po życie:

Ola urodziła się 12 listopada o 22:07 z wagą 2920 g i 49 cm wzrostu. Dostała 8/9 punktów. Pierwsza operacja jest wstępnie zaplanowana na pierwszy tydzień grudnia. Podczas operacji założona zostanie opaska na pniu płucnym w celu zredukowania przepływu krwi do płuc. Dodatkowo lekarze rozpatrują korektę łuku aorty, gdzie zdiagnozowali przewężenia. Na razie monitorują serduszko, aby zdecydować o kolejnych krokach. 

Ola Domańska

20.12.2019 Olusia przeszła pierwszą operację - banding tętnicy płucnej. Łuk aorty został przed operacją dokładnie sprawdzony podczas TK i na tej podstawie zdecydowano, że nie wymaga korekty. Ola jest w tej chwili na oddziale intensywnej terapii i powoli dochodzi do siebie po operacji. Lekarze są zadowoleni z przebiegu operacji, więc wygląda na to, że pierwszy etap leczenia Oluni serduszka prawie za nami. Decyzje o kolejnych krokach nadal są niejasne, ale Olę czeka przynajmniej jeszcze jedna operacja za 6-10 miesięcy. Teraz czekamy, aż Ola dojdzie do siebie po operacji, aby w końcu po prawie 3 miesiącach wrócić całą rodziną do domu.

Ola Domańska

A na Nowy Rok najwspanialsze na świecie wieści…

1 stycznia po 12 tygodniach wróciliśmy do domu w Polsce. Ola ma się bardzo dobrze i ma wyznaczoną wizytę kontrolną w Munster za 6 miesięcy. Podczas tej wizyty wykonane zostanie cewnikowanie serca i na podstawie zebranych danych podjęta zastanie decyzja o dalszych krokach i zakresie przyszłych operacji. Do czasu wizyty w Munster Ola będzie pod obserwacją kardiologa w Polsce.

Ola Domańska

Oleńko, Siepomaga wita na świecie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 547 osób
158 000 zł (105,81%)