Żywność dla doświadczających głodu w Ukrainie

GOTOWI DO DZIAŁANIA

Żywność dla doświadczających głodu w Ukrainie

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0208793
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Skompletowanie i wysyłka paczek żywnościowych

Zgłaszający zbiórkę: Gotowi do działania
GOTOWI DO DZIAŁANIA
Rozpoczęcie: 10 Czerwca 2022

Opis zbiórki

Fundacja “Gotowi do działania” to organizacji non-profit. Naszą misją i głównym celem jest lokalne propagowanie kultury i wspieranie rozwoju, organizowanie ciekawych inicjatyw i rozbudzenie w społeczności ducha wspólnoty. Jednak sytuacja na Ukrainie zmieniła również nas. Od samego początku wojny aktywnie angażujemy się w Pomoc Ukrainie i jej Obywatelom.

GOTOWI DO DZIAŁANIA

Organizujemy i koordynujemy zbiórki darów, pozyskujemy sponsorów, zajmujemy się realizacją transportów. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z współpracującą z nami ukraińską organizacją, która nieustannie monitoruje sytuację w kraju. Dzięki temu nasza pomoc zawsze trafia celnie i odpowiada na bieżące, realne potrzeby mieszkańców dotkniętych zniszczeniami rejonów. 

GOTOWI DO DZIAŁANIA

Do naszych sukcesów możemy zaliczyć skompletowanie i wysyłkę niemal 3100 paczek z żywnością o długim terminie przydatności do spożycia, pozyskanie pakietu medycznego dla Szpitala w Kijowie, pozyskanie wyposażenia karetki pogotowia i ponad trzydziestu apteczek taktycznych. Skomptetowaliśmy wyposażenie dla 80osobowego ośrodka dla osób zmuszonych do relokacji w obrębie Ukrainy. 

Łącznie zebraliśmy i wysłaliśmy prawie 360 ton darów. Pomagamy też transportować ludzi z Ukrainy do Polski - takimi kursami przyjechało już niemal 8200 osób.

GOTOWI DO DZIAŁANIA

Następnym zadaniem, jakie przed sobą postawiliśmy jest zebranie środków na skompletowanie paczek żywnościowych, które trafią do rejonów dotkniętych zniszczeniami - tam gdzie pozostająca na miejscu ludność cywilna może liczyć wyłącznie na pomoc humanitarną. Jest to kontynuacja działań jakie podejmowaliśmy w ostatnich miesiącach. 

Naszym celem jest skompletowania i wysyłka jak największej ilości pakietów żywnościowych, dla osób pozostających w miejscach dotkniętych zniszczeniami wojennymi na Ukrainie. To osoby, które z różnych przyczyn- zdrowotnych, finansowych czy logistycznych- nie mogły relokować się wewnątrz kraju. To między innymi osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy rodziny wielodzietne. 

Jedna taka paczka to zabezpieczenie dla jednego gospodarstwa domowego na okres około miesiąca. Znajdująca się w niej żywność z długim terminem przydatności do spożycia, pomoże przetrwać kolejne tygodnie wielu osobom. Pakiet żywności ma wysoką kaloryczność, pozwala na wzbogacenie diety, a dzięki długiej przydatności do spożycia może też pełnić rolę zapasów, czy tzw. “żelaznej rezerwy”.

Takie paczki trafiały już od nas na Ukrainę wielokrotnie, jednak to nadal kropla w morzu potrzeb. 

Wiemy jak pomóc, wiemy jak to zrobić, mamy sprawdzoną, zgraną grupę wolontariuszy - jesteśmy gotowi do działania! Liczymy na Waszą pomoc drodzy Darczyńcy! 💚

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0208793
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki