Wiktoria schudła w oczach! Za duży wózek inwalidzki to ogromnie niebezpieczeństwo!

Wiktoria Skrok

Wiktoria schudła w oczach! Za duży wózek inwalidzki to ogromnie niebezpieczeństwo!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0069302
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wózek inwalidzki, balkonik, turnus, stała rehabilitacja

Wiktoria Skrok, 22 lata
Radom, mazowieckie
Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, neuralgia nerwu trójdzielnego prawego
Rozpoczęcie: 25 Sierpnia 2023
Zakończenie: 27 Maja 2024

Opis zbiórki

Wózek inwalidzki, balkonik, turnus rehabilitacyjny, stała rehabilitacja – na to zbieramy tym razem. Od ostatniego kupna wózka Wiktoria sporo schudła, przez co w obecnym jest niestabilna i przechyla się na jedną stronę... Balkonik, z którego korzysta ma już 10 lat i nie spełnia swojej funkcji. Wiktorii potrzebny jest nowy sprzęt i intensywna rehabilitacja!

Poznaj naszą historię:

Moja córeczka urodziła się zbyt wcześnie. Tak bardzo chciała już być na świecie, że pojawiła się na nim w 26. tygodniu ciąży. Nie ważyła nawet kilograma. Moje macierzyństwo zaczęło się od paraliżującego strachu – nie wiedziałam, czy moje dziecko przeżyje. Czy będę mogła je przytulić, być przy nim, patrzeć, jak dorasta...

Szanse na przeżycie były małe, ale Wiki chciała żyć. Walczyła o każdy oddech. Los postanowił mnie oszczędzić – Wiktoria jest ze mną. Została, żyje. Zamiast szczęścia wydarzył się jednak dramat. Podczas porodu doszło do niedotlenienia u Wiktorii. To poskutkowało mózgowym porażeniem czterokończynowym. Córeczka ma znaczny stopień niepełnosprawności.

Wiktoria Skrok

Po miesiącu życia u córki wykryto uszkodzenie mózgu. Wiktorii nie ominęły też choroby wcześniacze – retinopatia, która skutkuje obecną wadą wzroku, problemy z samodzielnym oddychaniem, niedojrzały system nerwowy, zaburzony rozwój psychoruchowy. Córka sama nie chodzi i nie stoi. Porusza się na wózku inwalidzkim i przy pomocy balkonika. Nasza codzienność to ciągła walka ze skutkami porażenia. Musimy stale ćwiczyć nogi, ręce, które bolą również przez pojawiające się przykurcze. 

Zdiagnozowano również neuralgię nerwu trójdzielnego prawego. To schorzenie neurologiczne, które stwarza ból oraz napięcie całej czaszki i twarzy. Powoduje problemy w mówieniu, gryzieniu, myciu zębów. Konieczna jest terapia i rehabilitacja, która pomoże Wiktorii uwolnić się od cierpienia!

Wiktoria Skrok

Chociaż po tylu latach brakuje już sił, nie zamierzamy się poddać. Na szali jest zdrowie i samodzielność mojej córeczki. Wiktoria to dziewczyna, która ma wiele pasji. Uwielbia podróże, plastykę i muzykę. Chciałaby je wszystkie realizować, lecz dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe stawia jej ogromne przeszkody.

Dzięki wykonywanym ćwiczeniom i ciągłej pracy, córka robi jednak systematyczne postępy. To napędza nas do dalszej pracy, jednak leczenie wymaga dużego nakładu finansowego... Zbyt dużego. Wiktoria potrzebuje rehabilitacji cały czas, a za wszystko muszę płacić z własnej kieszeni.

Wychowuję Wikę sama i tak naprawdę zdane jesteśmy na siebie. Mimo wszystkich trudności wspieramy się  wzajemnie, by w życiu było nam łatwiej. Wiktoria ma za sobą już 6 operacji, obecnie pomóc może jedynie rehabilitacja i odpowiedni sprzęt. Własnymi siłami nie jestem już w stanie zapewnić Wiktorii pomocy, dlatego z nadzieją zwracam się do Ciebie. Proszę, wesprzyj mnie w walce o życie mojego dziecka!

Mama Wiktorii, Agnieszka

Wiktoria Skrok

➡️ Wiktorii możesz pomóc też przez BAZAREK, na którym znajdziesz wykonane przez nią fanty - kliknij i pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0069302
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki