Mała dziewczynka i wielka walka o sprawność! Pomóżmy Zosi!

Zofia Marczyk Kalska

Mała dziewczynka i wielka walka o sprawność! Pomóżmy Zosi!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0036145
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Zofia Marczyk Kalska, 11 lat
Kołobrzeg, zachodniopomorskie
Nerwiakowłókniakowatość typu 1
Rozpoczęcie: 6 Czerwca 2022
Zakończenie: 26 Listopada 2023

Opis zbiórki

Zosia ma dopiero 10 lat, a diagnoz, które rujnują jej życie, cały czas przybywa! Moja córeczka potrzebuje intensywnej rehabilitacji i leczenia, by walczyć z dramatycznymi skutkami wcześniactwa. Koszty są ogromne, dlatego jako mama proszę Cię z całego serca o pomoc. Poznaj naszą historię:

6 tydzień ciąży – Zosia przychodzi na świat o wiele za wcześnie. Jej mały organizm jest zbyt mały, aby samodzielnie żyć. Waży 1270 gram – to niewiele więcej niż torebka cukru. Trzy tygodnie na OIOM-ie, intubacja i respirator – tak wygląda jej początek. Początek, który zaważył o wszystkim. U mamy Zosi wystąpił stan przedrzucawkowy, u Zosi – zamartwica. Skutki tego, co się wydarzyło wtedy Zosia odczuwa do dziś...

Zofia Marczyk Kalska

Kiedy doszłam już do siebie, lekarze powiedzieli mi o wszystkich powikłaniach. Zosieńka miała dysplazję oskrzelową, niewydolność oddechową i anemię. Moje maleńkie dziecko dwa razy musiało mieć przetaczaną krew… Kiedy ją po raz pierwszy zobaczyłam, leżała wśród kabli i urządzeń, które podtrzymywały jej delikatne życie. Była niewiele większa, niż moja własna dłoń, przez cieniutką skórę widać było jeszcze żyły. Czułam się tak, jakby moje matczyne serce zostało zmiażdżone przez tonę kamieni. Chwilę później okazało się, że to nie wszystko. U Zosi wykryto kolejne wady - zwężoną główną tętnicę płucną oraz niewiadomego pochodzenia plamę umiejscowioną na brzuszku. Lekarze przez bardzo długi czas nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, czym jest plama. Przeczesywałam internet w poszukiwaniu odpowiedzi, jeździłam od jednego gabinetu lekarskiego do drugiego. W końcu jeden z neurologów postawił diagnozę…

Nerwiakowłókniakowatość typu 1 – nowotwór, na szczęście łagodny! Dzisiaj Zosia jest cała w plamach. Wciąż pojawiają się nowe guzy podskórne, naskórne i nerwiaki splotowate, które mogą zezłośliwieć. 

U Zosi dodatkowo występują m.in. zaburzenia zachowania i skupienia, nadciśnienie, wady rozwojowe kośćca i wady postawy w tym skolioza. Z powodu wcześniactwa, słabego napięcia mięśniowego córka ma zaburzenia sensoryczne i trudności związane ze stabilizacją ciała. Obecnie czekamy także na wyniki testu w kierunku Aspergera.

Córka wymaga ciągłej rehabilitacji, częstych wizyt u specjalistów oraz regularnych wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Powinna chodzić na basen przynajmniej 3 razy w tygodniu, uczęszcza na hippoterapię, do psychologa, logopedy i na terapię sensoryczną. Nerwiakowłókniakowatość, na którą choruje jest nieuleczalna. W ostatnim czasie Zosię bardzo często boli głowa, zmaga się również z mocnym bólem brzucha, jest diagnozowana w kierunku Leśniowskiego-Crohna. 

Z powodu choroby Zosi nie mam możliwości podjęcia pracy. Plan jej leczenia jest bardzo kosztowny i nie stać mnie na jego samodzielne pokrycie. Bardzo proszę Cię o pomoc. Liczy się każda złotówka. 

Wierzę, że z Twoją pomocą będzie łatwiej walczyć o sprawność Zosi...

Mama Zosi

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0036145
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki