Ostatnia szansa na zebranie środków z 1% podatku - promuj swoją zbiórkę

Im więcej osób usłyszy Twoją prośbę o wsparcie, tym więcej środków z 1% uda się zebrać. Z tego powodu chcielibyśmy podzielić się z Tobą pomysłami na promocję celu szczegółowego, abyś mógł otrzymać jak największe wsparcie od podatników. 

Co możesz zrobić, aby promować cel szczegółowy?

  • Udostępnij instrukcję przekazania 1%, która dostępna jest po kliknięciu “Sprawdź jak przekazać 1% podatku” na profilu Twojej zbiórki oraz na Twoim koncie Siepomaga.pl w sekcji “Promuj 1%”.
  • Skontaktuj się z bliskimi w Twoim otoczeniu, którzy mogą przeznaczyć na Twój cel 1% swojego podatku. Możesz skorzystać z opcji wysłania wiadomości, dostępnej na Twoim koncie na stronie Siepomaga.pl. Poproś ich także o to, by wśród swoich znajomych i w miejscach pracy podzielili się Twoją historią. Koniecznie podkreśl, że przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje.
  • Działaj na Facebooku i Instagramie — Poinformuj znajomych na Facebooku o możliwości przekazania 1% podatku na Twój cel. Grafiki, które możesz użyć oraz gotowy post do udostępnienia na Facebooku, znajdziesz na swoim koncie na stronie Siepomaga.pl.
  • Poinformuj znajomych o możliwości ustawienia przypomnienia o przekazaniu 1%. Wystarczy kliknąć “Ustaw przypomnienie o przekazaniu 1%” znajdujące się pod pomarańczową ramką na stronie zbiórki lub na stronie z instrukcją, jak przekazać swój 1% podatku.

Wszystkie potrzebne linki i materiały do pobrania znajdziesz na swoim profilu. Zaloguj się na swoje konto na Siepomaga.pl, przejdź do sekcji ”Twój 1%” i kliknij “Promuj 1%”.

Przejdź do swojego konta Siepomaga > 

Wykorzystaj okres rozliczeniowy do promowania swojego celu szczegółowego. Pamiętaj, im więcej osób dowie się o tym, że zbierasz 1%, tym większe są szanse, że to właśnie Tobie przekażą swoje wsparcie. 


Zmiana 1% na 1,5% podatku 

W czerwcu 2022 roku rząd przyjął poprawkę dotyczącą zmiany 1% na 1,5% podatku dla OPP. W związku z tym w 2023 roku wypełniając PIT, masz możliwość przekazać aż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub ich Podopiecznym.

Więcej informacji dla Podopiecznych dotyczącym zmiany z 1% na 1,5% zamieściliśmy w tym artykule.