Zostawili wszystko za sobą, by ratować życie - wesprzyj rodzinę z Ukrainy

Każdego dnia z Ukrainy objętej wojną ucieka kilkadziesiąt tysięcy osób. Za sobą zostawiają dorobek swojego życia - mieszkania, pracę, ale też marzenia i plany na przyszłość. 

Jako miejsce na nowe życie wybierają między innymi Polskę. Nic dziwnego - Polacy codziennie okazują swoją dobroć i współczucie. Organizują transporty, zbiórki odzieży i żywności. 

Widać to też na Ogólnopolskiej zbiórce Siepomaga, na której licznik pokazuje już rekordowe 40 milionów! Środki te przekazywane są, by pomóc osobom, które wciąż walczą o swój ukochany kraj — Ukrainę, i którzy tam zostali.

Tym, którzy zdołali uciec, możesz pomóc stanąć na nogi. Na Siepomaga.pl dajemy możliwość Uchodźcom i ich rodzinom rozpocząć w Polsce nowe życie. Dzięki swoim własnym zbiórkom środków dajemy długofalową pomoc i niezależność. 

Znasz rodzinę z Ukrainy, która potrzebuje wsparcia? Pomóż wypełnić formularz rejestracyjny, by założyć swoją zbiórkę.

Wesprzyj wybraną rodzinę:

Svitlana Maletska z dziećmi

Svitlana uciekła z dwójką dzieci przed wojną, ale nie jest w stanie uciec przed walką z glejakiem w mózgu swojego syna. Chce kontynuować leczenie w Kolonii w Niemczech, a do tego potrzebuje środków, żeby się tam utrzymać.

Liubov Andzylevych z rodziną

Liubov  przyjechała do Polski z 70-letnim mężem i nastoletnim Nikitą, który nie ma rodziców. W Ukrainie oprócz majątku zostawili coś, co dla nich jest najcenniejsze - ukochanego syna, który walczy za ojczyznę.

Victoria Simakowa z rodziną

W Zaporożu tworzyła z mężem i dziećmi wspaniałą rodzinę. Córka ćwiczyła gimnastykę artystyczną, Victoria rozwijała swój talent do malarstwa. Wszystko zmieniła wojna. Miasto, w którym żyła rodzina, zostało zbombardowane. Małżeństwo zostało rozdzielone. Victoria znalazła schronienie dla siebie i dzieci, ale trudno im się odnaleźć w tej rzeczywistości. 

Lesia Kolotyj z rodziną

Lesia jest mamą dwójki dzieci. Razem z nimi uciekła przed wojną do Polski.

Iryna Palii z synem

Iryna pochodzi z miejscowości Bucha pod Kijowem. Kiedy jej miasto zostało zbombardowane, spakowała siebie i synka w jedną walizkę i uciekła do Szczecina. 

Halyna Lishchenko z synem

Halyna pochodzi z miasta Bucza, które zostało zdobyte przez Rosjan. Razem ze swoim synem uszła z życiem, chowając się w piwnicy. Uciekła do Polski, zabierając jedynie najpotrzebniejszą dokumentację choroby syna. W rodzinnym domu został sprzęt do rehabilitacji, którego Andrzejek bardzo potrzebuje. 

Nataliia Mikhina z córkami

Nataliia chciała dać poczucie bezpieczeństwa swoim córkom - Anii i Nastii, dlatego zostawiła wszystko we Lwowie, by znaleźć spokój w Polsce.

Viktoriia Mandryka z córkami

Najmłodsza córka Viktorii nie ma jeszcze roku i nie rozumie, co się stało, ale jej 5-letnia siostra już wie, dlaczego z mamą musiały uciekać. Viktoriia chce zapewnić spokój swoim ukochanym córeczkom.

Nataliia Krachkovska z synem

Nataliia uciekła, by chronić swojego syna przed wojną.

Vira Drach z rodziną

(zdjęcie dzieci) Vira jest w Polsce razem z dziećmi. Ma pracę, ale pensja nie wystarcza na utrzymanie jej i dzieci.

Zhanna Zherdiy z rodziną

Zhanna ma niepełnosprawną córkę i wnuczkę z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Jest szczęśliwa, że uciekła przed wojną, ale potrzebuje środków na leki i rehabilitacje.

Maryna Riazantseva z dziećmi

Maryna jest już w Polsce z dziećmi. Wyjeżdżając, spakowała do plecaka tylko to, co miała pod ręką. Zatrzymała się u wolontariusza, który jest niepełnosprawny. Potrzebuje środków do życia dla siebie i dzieci.

Tetyana Abramova z córką

Tetyana wszystkie swoje oszczędności wydała na benzynę, by dostać się do Polski. Jest tu razem z córką.

Svitlana Hnoiova z córką

Svitlana do Polski uciekła razem z córką z miasta Dniepr. Tu czuje się bezpiecznie.

Tetiana Haidash z rodziną

Tetiana wraz ze swoimi dziećmi od kilku lat pracuje w Warszawie. Przez wojnę pod swój dach przyjęła rodzinę uciekającą z Ukrainy. Obecnie na 36 m2 mieści się 10 osób, w tym 4 dzieci. Potrzebuje środków, aby zapewnić im najpotrzebniejsze rzeczy i zorganizować się na tej niewielkiej przestrzeni. 

Irina Matusevych z córkami

Irina przyjechała do Polski z dwiema córkami. Przyjęła ją dość uboga rodzina, dlatego Iryna chce jak najszybciej rozpocząć pracę i samodzielnie utrzymywać siebie i córki. Potrzebuje środków na start. 

Kateryna Mishchenko z rodziną

Katia ucieka ze swoimi rodzicami oraz synami do Wrocławia, gdzie ma wynajęte mieszkanie. Zmiana miejsca jest szczególnie stresująca dla jej ojca, a także dla synów, którzy chorują na autyzm. Katia potrzebuje środków na utrzymanie rodziny i opłacenie mieszkania we Wrocławiu.

Kateryna Patsora z córką

Ucieczka przed wojną razem z pięcioletnią córką zajęła jej 4 dni. Przed wyjściem wzięła ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jej maż Denis pozostał, by bronić kraju. 

Vasyl Vasiliev z rodziną

Vasyl jeszcze przed wybuchem wojny pracował w stajni Fundacji Ponylandia, aby zapewnić żonie i 3 dzieci byt na Ukrainie. Szybki przyjazd rodziny do Polski wstrzymuje brak paszportów rodziny. Każda złotówka to pomoc dla Vasyla i jego rodziny, by stanąć na nogi. 

Pomóż rodzinom z Ukrainy, które uciekły przed wojną

Zobacz wszystkie zbiórki Rodzin z Ukrainy

Znasz rodzinę z Ukrainy, która potrzebuje wsparcia? Pomóż wypełnić formularz rejestracyjny, by założyć swoją zbiórkę.