Krócej w szpitalu, więcej czasu w domu!

Dziecko chore na nowotwór rocznie otrzymuje około 2500 zastrzyków, 1000 kroplówek i 800 pobrań krwi. Leczenie onkologiczne trwa latami, a każde dodatkowe wkłucie to ból i stres. Można go jednak uniknąć dzięki programowi Broviac.

Broviac to jedno wkłucie do żyły centralnej na cały okres leczenia, które eliminuje cierpienie, zmniejsza czas pobytu w szpitalu i pozwala na normalne funkcjonowanie, którego tak bardzo brakuje dzieciom spędzającym większą część roku w szpitalu. Broviac wymaga sterylnych warunków i regularnego przepłukiwania, co 2-3 dni. To wyzwanie, zwłaszcza dla rodzin mieszkających daleko od kliniki onkologicznej.

Możemy to jednak zmienić i skrócić czas pobytu w szpitalu, a tym samym podarować cenne chwile na realizację dziecięcych marzeń. Chcemy wyposażać rodziców małych pacjentów w profesjonalne zestawy do samodzielnego przepłukiwania Broviaca w domu i zapewniać szkolenia z zachowania higieny tych urządzeń poza szpitalem. Koszt takiego zestawu dla jednego dziecka na 3 m-ce to ok. 1000 zł.

Chcemy, aby każde dziecko w Polsce chore na raka mogło przebywać mniej czasu w szpitalu 
i więcej czasu w domu.