Gromadzisz ludzi wokół siebie? Załóż swoją skarbonkę i wesprzyj wybraną zbiórkę

Tworzysz markę osobistą? Czeka Cię impreza urodzinowa lub weselna? A może planujesz akcję charytatywną? Utwórz swoją skarbonkę i wesprzyj wybraną zbiórkę - użyj siły swojej społeczności, by pomagać!

Co to jest Skarbonka Siepomaga?

Chcesz zrobić coś dobrego i pomóc w zbiórce środków dla Potrzebującego Siepomaga? Masz wokół siebie osoby, które mają dobre serca? Skorzystaj z opcji, jaką jest Skarbonka.

Skarbonka Siepomaga to Twoja własna zbiórka, z której środki zasilają wybraną zbiórkę Organizacji lub Potrzebującego.

Na Twojej Skarbonce możesz napisać swoją treść i dodać zdjęcia, które zachęcą innych do wpłat, a także ustawić cel, czyli kwotę, którą chcesz zebrać. Podziel się linkiem do skarbonki ze swoimi znajomymi, rodziną, followersami i zachęć ich do wsparcia.

Dlaczego warto założyć Skarbonkę Siepomaga?

  • Możesz stworzyć własną akcję charytatywną i zaproś do niej bliskich znajomych i Twoich obserwatorów,
  • Angażując społeczność wokół Ciebie, robisz coś dobrego dla innych,
  • Pomoc innym to najlepiej wykorzystane pieniądze — przed Tobą urodziny lub inna uroczystość? Twoi goście, zamiast kupowania kwiatów, mogą zasilić skarbonkę i wesprzeć Potrzebujących,
  • Wystarczy kilka minut, by utworzyć Skarbonkę Siepomaga!

Daj się zainspirować! Poznaj ciekawe Skarbonki

1. Podejmujesz wyzwanie?

Zorganizuj challenge, który pochłonie Twoich znajomych i rozejdzie się dalej! Znasz #hot16challenge2 lub #gaszynchallenge? To wyzwania, które miały zmobilizować innych do nagrania rapowania swoich 16 wersów lub do robienia pompek.

Choć może wydawać się to głupie, oba te wyzwania obiegły internet, a co najważniejsze — wsparły zbiórki i zrobiły coś dobrego. Każdy, kto podejmował się wyzwania, zasilał odpowiednią skarbonkę.

2. Czerwone serce z Instagrama

Make Life Harder to nazwa popularnego konta na Instagramie, które śledzi ok. 1 mln followersów. Content, który prezentuje to głównie memy i spojrzenie na bieżące wydarzenia w krzywym zwierciadle.

Gdy w styczniu zabiły czerwone serca WOŚP, profil MLH utworzył na ten cel swoją Skarbonkę, zapraszając do wsparcia swoich Obserwatorów.

Zbiórce towarzyszyły komentarze mówiące o tym, że skarbonka przypomina… stojak na ręcznik kuchenny 😅 (Oczywiście nie obrażamy się za te żarty, choć przeszło nam przez myśl, żeby zmienić ikonkę 😉)

Efekt zaskoczył wszystkich, a po zakończeniu zbiórki autor MLH zabawnie podsumował:

“​​Bez reklamy, kamer i jupiterów obcy sobie ludzie zjednoczyli się we wspólnej sprawie: aby przetestować elastyczność paska z procentami na stojaku na papierowe ręczniki. Tak zapamiętamy ten dzień.”

3. Sport to zdrowie (dla Podopiecznych też!)

Amatorska Liga Tenisa Ziemnego - Tennis Stars League, prowadzona przez Magdalenę Wielec, łączy sport z pomaganiem.

Podczas organizacji corocznego turnieju członkowie organizacji zachęcani są do udziału w zabawie, która łączy się z wpłatą na Skarbonkę. W tym roku TSL ubierało aż 3765 zł.

Zebrane pieniądze zasiliły zbiórkę Jagody - 16-latki chorującej na skoliozę, która uniemożliwiała jej normalne poruszanie się.

Jagodzie i jej rodzinie udało się zebrać potrzebną kwotę i dziewczyna 9 kwietnia przeszła wyczekiwaną operację!

4. Gwiazdy z pierwszych stron… Siepomaga!

W pomaganie chętnie angażują się też gwiazdy, które mają swoją wierną publikę. Wojna w Ukrainie poruszyła serce Patrycji Markowskiej, dlatego piosenkarka napisała słowa do utworu “Na zakończenie dnia”.

Premiera singla została połączona ze wsparciem akcji SERCA DLA SERC. Patrycja założyła Skarbonkę i, aby zachęcić do wpłacania na nią środków, zadeklarowała, że dla największej wpłaty wykona prywatny koncert razem z współtwórcą utworu - Dawidem Karpiukiem.

W ten sposób udało się zebrać ponad 20 tys. zł!

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zobacz artykuł o Skarbonkach Siepomaga, które zostały założone, aby wesprzeć Ukrainę i pomóc ofiarom wojny!

Co zrobić, by założyć skarbonkę?

Zakładanie Skarbonki jest proste i zajmie Ci dosłownie kilka chwil!

  1. Zdecyduj, kogo chcesz wesprzeć — Potrzebującego czy Organizację? Decyzja należy do Ciebie! Na stronie zbiórki kliknij “ Załóż skarbonkę”.
  2. Uzupełnij dane i napisz treść swojej Skarbonki, możesz dodać także zdjęcia lub wideo.
  3. Udostępnij utworzoną Skarbonkę i obserwuj, jak rośnie w siłę!

Masz pomysł na ciekawą akcję charytatywną. Nie wahaj się - skonsultuj go z nami! Napisz na adres: siepomaga@siepomaga.pl