Emmaus

Emmaus

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Podstawowym sposobem działania Emmaus jest zbieranie przedmiotów, przywracane im wartości użytkowej, a następnie sprzedawanie ich w sklepie charytatywnym. Dzięki temu, osoby dotąd bezdomne dążą do samowystarczalności, realizując przy tym misję niesienia pomocy ubogim.

Sklepowisko prowadzone przez Emmaus to jedyne we Wrocławiu miejsce, w którym rzeczy używane, zmieniając właścicieli, trafiają w ręce osób będących w potrzebie. Każdy może oddać tam niepotrzebne rzeczy, które działacze Emmaus odnowią i wystawią na sprzedaż. Każdy może też zrobić zakupy w sklepie, pomagając w ten sposób potrzebującym.

Kiosk Emmaus umożliwia zakup dowolnej publikacji cyfrowej pośrednictwem organizacji. Za każde takie pośrednictwo Emmaus otrzymuje wsparcie finansowe od wydawcy. Wsparcie to zawarte jest już w cenie, która nigdy nie przekracza ceny rynkowej. Emmaus pośredniczy także w wysyłaniu wniosków do banków i instytucji finansowych. Jeśli zamówiony produkt zostanie uruchomiony, dana instytucja wspiera finansowo Emmaus.

Poradnia Socjalna funkcjonuje przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Można tam się zgłosić na konsultacje ze specjalistą, który poinformuje o możliwych formach pomocy, a także, w razie potrzeby, umówi na spotkanie z prawnikiem, terapeutą, psychologiem.  

Działalność w Emmaus opiera na się na tzw. Żywych Regułach:

Żyjemy w grupie — jesteśmy trzeźwi, czyści, uczciwi, pracowici i spokojni. Nie jesteśmy w przytułku. Jesteśmy ludźmi stojącymi mocno na nogach. We wspólnocie zarabiamy na chleb w służbie tym, którzy są bardziej nieszczęśliwi niż my. Nigdy nie zgodzimy się, by nasze przetrwanie zależało od czegokolwiek poza pracą. Celem naszej pracy niesienie pomocy wszystkim ludziom w trudnej sytuacji, zwłaszcza bezdomnym.

Wpłaty

Ładuję...