PILNE ❗️Dramatyczna walka o maleńkie serce❗️Kubuś walczy o życie

Kubuś Zwierzchowski

PILNE ❗️Dramatyczna walka o maleńkie serce❗️Kubuś walczy o życie

Cel zbiórki:

Nierefundowane leczenie skomplikowanej wady serca i transport medyczny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Kubuś Zwierzchowski, 4 miesiące
Blizne, podkarpackie
Wada serduszka - tetralogia fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs
Rozpoczęcie: 17 Maja 2021
Zakończenie: 20 Lipca 2021

Opis zbiórki

PILNE! Podczas operacji lekarze stwierdzili, że nie mogą nam pomóc! Trwa dramatyczny wyścig z czasem. Mamy tylko kilka tygodni na to, by uzbierać ogromną kwotę, która uratuje serce Kubusia! 

______
W naszym albumie brak rodzinnych zdjęć z pięknych sesji. Zastępują je pamiątki z sal szpitalnych i OIOMu, którego nasz synek nie opuścił od urodzenia. To nasza dokumentacja walki na śmierć i życie. Krótka historia miłości, bólu, przerażenia i strachu, który będzie trwał, dopóki nie wsiądziemy na pokład samolotu do USA, gdzie specjaliści podejmą się skomplikowanego leczenia. 

Kubuś Zwierzchowski

Podczas badań, przeprowadzonych jeszcze w czasie ciąży, usłyszeliśmy, że serce naszego synka nie pracuje prawidłowo. Stwierdzono tetrologię Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej i zwężonymi tętnicami płucnymi. W jednym momencie na pełne ekscytacji i radości oczekiwanie padł cień strachu. Do końca towarzyszyła nam niepewność, bo na tym etapie nikt nie był w stanie przewidzieć, jaki będzie stopień skomplikowania wady. Uspokajano nas, że prawdopodobnie wystarczy standardowy protokół leczenia i trzy operacje pozwolą uratować małe serduszko. Niestety, taka informacja sprawia, że ciężko wrócić do codzienności bez strachu.

Kubuś Zwierzchowski

Jego przyjście na świat było dla nas niesamowitym wydarzeniem. Dosłownie na sekundę zapomnieliśmy o tym, że nasze dziecko skazane jest na ciężką walkę od samego początku. Lekarze od początku wdrożyli podawanie leków podtrzymujących życie do operacji, a to dawało nadzieję na skuteczne leczenie w Polsce. Zabieg na otwartym sercu zakończył się praktycznie w momencie rozpoczęcia - lekarze powiedzieli nam, że wada jest zbyt skomplikowana i nie są w stanie jej leczyć w tym momencie. U Kubusia nie wytworzył się  pień płucny i tętnice płucnych, a płuca zaopatrywane są w krew i tlen poprzez naczynia zastępcze (MAPCAS), które organizm sam sobie wytworzył. Leczenie byłoby możliwe, dopiero kiedy naczynia urosną, ale nikt nie daje pewności, czy Kubuś tego dożyje. Jego oddech cały czas wspomagany jest specjalistyczną aparaturą.

Mamy wrażenie, że czas się kończy… 

Rozmiary tej tragedii są nie do opisania. Boimy się o każdy dzień, a jednocześnie skupiamy wszystkie siły na poszukiwaniu pomocy. Otrzymaliśmy wstępne informacje z kliniki z USA, która mogłaby się podjąć leczenia. Nasz synek ma szansę na życie! Najpierw jednak to my musimy stanąć przed ogromnym wyzwaniem, bo koszt operacji i specjalistycznego transportu medycznego może wynieść ponad 5 milionów złotych. Na zebranie tej ogromnej kwoty mamy MIESIĄC, bo do kliniki powinniśmy trafić jeszcze w czerwcu. 

Prosimy o pomoc - to brzmi banalnie, ale nie mamy innej możliwości, jak wołać do każdego dobrego, wrażliwego serca o ratunek dla naszego małego bohatera! Każde wsparcie to nadzieja na życie! Razem walczymy o cud dla Kubusia!

Mama Kubusia: Kolejne godziny na OIOMie, ciche pikanie szpitalnej aparatury, która informuje, że serduszko, o które walczę wciąż bije. Proszę, by był silny… Nie mogę pozwolić sobie na łzy rozpaczy. On nie może przegrać, a ja nie mogę się poddać! Wierzę, że podarujesz mojemu dziecku szansę na nowy początek. Wierzę, że razem wrócimy do domu.  

____

Zbiórkę Kubusia można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie: Licytacje dla Kubusia Zwierzchowskiego

___

O walce Kubusia mówią media:

Kubuś Zwierzchowski walczy o życie. Ruszyła zbiórka na leczenie chłopca w USA

Walka o życie dziecka. Rodzice mają tylko kilka tygodni, aby uzbierać ogromną kwotę, na operację dla ich 2-miesięcznego synka

TVP3 Rzeszów o walce Kubusia

Kubuś Zwierzchowski

Reportaż o walce Kubusia w Telewizji Obiektyw: 

Kubuś Zwierzchowski

Materiał przygotowany przez Radio Rzeszów:

Kubuś Zwierzchowski z Bliznego musi pilnie wyjechać na leczenie do USA

Radio ESKA o walce Kubusia: 

Maleńkie serce Kubusia ma coraz mniej siły. Chłopiec każdego dnia walczy o życie!

Obserwuj ważne zbiórki