Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Opole, opolskie

WSPÓLNIE MOŻEMY TWORZYĆ DOBRO!

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji to miejsce, którego misją jest niesienie pomocy oraz towarzyszenie w najtrudniejszej walce - walce o zdrowie. Podajemy pomocną dłoń dzieciom i dorosłym w chorobie od ponad 17 lat. Jesteśmy największą Organizacją Pożytku Publicznego na Opolszczyźnie, jednak prężnie działamy na obszarze całego kraju.

Każdego dnia pokazujemy osobom z niepełnosprawnością jak zabezpieczyć się finansowo, by móc rozpocząć kosztowną rehabilitację i opłacić leczenie. Dzięki nam mogą korzystać z 1,5% podatku, darowizn, zbiórek publicznych i zbiórek na siepomaga.pl.

Wspieramy Podopiecznych z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zmagających się z rakiem, skutkami wypadków czy udaru mózgu. Dołączyło do nas już ponad 700 serc. Od początku naszej działalności zebraliśmy niemal 30 milionów złotych! Dzięki takiej kwocie nasi Podopieczni mogą każdego dnia walczyć o zdrowie i sprawność.

W naszej pracy poznajemy historie, które łączy choroba. Poznajemy dzielnych rodziców oraz jeszcze bardziej dzielne dzieci. Poznajemy nowe osoby, które pomimo niepełnosprawności i diagnozy walczą o powrót do zdrowia. Pomagamy im zbierać pieniądze na leczenie i rehabilitację. 

DZIELIMY SIĘ NADZIEJĄ

Wśród naszych Podopiecznych jest mała Kaja, która od razu po porodzie trafiła na oddział intensywnej terapii. Tam rozpoczęła się walka o jej życie, która trwa do dziś. Za dziewczynką jest już kilka poważnych operacji. Potrzebne są jednak kolejne, by wyleczyć jej chore serduszko i dać szansę na samodzielność. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie, ale jesteśmy właśnie po to, by pomóc rodzicom zebrać pieniądze i zapewnić im namiastkę spokoju.

Martynie Zespół Kabuki odebrał samodzielność. Mając 9 lat zupełnie niespodziewanie,
z dnia na dzień przestała chodzić. Choroba sprawiła, że stała się zależna od innych osób. Lekarze w Polsce rozkładali ręce, groziła jej amputacja nóg. Rodzice jednak zaczęli szukać pomocy za granicą - i udało się! Po operacji w Aschau i miesiącach ciężkiej rehabilitacji, zobaczyliśmy na własne oczy jak Martyna na korytarzach naszej placówki staje na nogi - zaczyna chodzić! Koszty leczenia były ogromne i wciąż potrzebna jest spora kwota, by móc kontynuować rehabilitację. Głęboko wierzymy, że dzięki wielkim sercom darczyńców uda się utrzymać wszystko to, co udało jej się osiągnąć.

Pani Małgosia kilka lat temu usłyszała diagnozę – nowotwór złośliwy. W takich sytuacjach kluczowy jest czas i szybka reakcja - trzeba jak najszybciej zacząć leczenie, które przecież jest drogie. Dzięki naszej współpracy ze szpitalem udało się podać niezbędny lek na czas. Zebraliśmy potrzebne na leczenie pieniądze i dziś nasza Podopieczna może cieszyć się pełnią życia. Choroba jest już za nią!

Osoby, które wspieramy są w różnym wieku. Pomagamy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Bez względu na to czy są na początku choroby, czy zmagają się z nią od lat. Wiemy, że droga do zdrowia jest długa, a walka o sprawność wymaga czasu, jednak każdy mały krok do przodu to ogromny sukces, do którego możesz się przyczynić.

MOŻESZ DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ I ODMIENIĆ CZYJEŚ ŻYCIE

Ty również możesz sprawić, że na czyjejś twarzy pojawi się szczery uśmiech, a serce wypełni nadzieja. Możesz realnie pomóc tym, którym towarzyszymy każdego dnia w drodze po zdrowie. Sposobów na pomaganie jest wiele. Wpłacając darowiznę, dajesz innym szansę na zdrowe, możliwie normalne życie. 

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy - załóż subkonto w Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji i dołącz do grona osób, które wspieramy. Będziesz mógł zbierać 1,5% podatku, darowizny, zakładać zbiórki publiczne oraz zbiórki na siepomaga.pl. Otrzymasz od nas również namiastkę spokoju i stabilizacji, której tak bardzo brakuje szczególnie na początku choroby. Będziesz w dobrych rękach.

SERCA WALCZĄCE Z CHOROBĄ LICZĄ NA CIEBIE

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji
ul. Samborska 15
45-316 Opole
tel. 606 922 587

KRS 0000273196

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ