Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Opole, opolskie

Jesteśmy Stowarzyszeniem z Opola działającym aktywnie od 2006 roku na terenie całego kraju na rzecz osób zarówno dorosłych jak i dzieci, z  zaburzeniami neurologicznymi i funkcjonalnymi. Bardzo często na te osoby i ich rodziny spadają problemy w jednej chwili, stanowiąc wielkie wyzwanie, nie zawsze możliwe do pokonania bez wsparcia.

"Jesteśmy w Opolskim. Sięgamy po niedostępne" - Chcemy dostarczyć jak największej liczbie osób potrzebujących specjalistycznej pomocy, na którą w normalnych warunkach ich nie stać.  

Jesteśmy dla naszych Podopiecznych: SUBKONTO - każdy Podopieczny ma możliwość założenia imiennego subkonta, na którym może gromadzić środki niezbędne na leczenie i rehabilitację.

STRONA INTERNETOWA - przez którą jest dostęp do SUBKONTA INTERNETOWEGO, dzięki któremu Podopieczny ma stale wgląd w zgromadzone środki. Ponadto strona zawiera najistotniejsze informacje dla każdego niepełnospranwego jak i jego rodziny: opis metod terapii, informator dla osób niepełnosprawnych, ulgi i odliczenia PIT i wiele innych cennych informacji.  

CEL STATUTOWY: Celem Stowarzyszenia jest udzielanie specjalistycznej pomocy w rehabilitacji i leczeniu osób chorych i niepełnosprawnych. 

WSPARCIE DLA OSÓB STARSZYCH - Jak to jest zostać samemu z problemami na starość? – na to pytanie zna odpowiedź tysiące ludzi w Polsce. Starości często towarzyszy choroba. Niejednokrotnie przykuwająca do łóżka czy wózka. My chcemy pomóc chociaż jakiejś części tych osób realizując wsparcie w postaci darmowych godzin rehabilitacji, opieki czy wizyt pielęgniarskich.

TURNUSY REHABILITACYJNE - Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest nie mieć pieniędzy na rehabilitację? Każdego dnia wielu ludzi chorych boryka się z takim problemem. Systematyczna i intensywna rehabilitacja niejednokrotnie pozwala wygrać walkę o sprawne życie. Dlatego Stowarzyszenie organizuje darmowe turnusy rehabilitacyjne, które się do tego przyczyniają. W długotrwałym procesie leczenia konieczna jest nie tylko ciężka i żmudna praca, ale również wola walki - tej na szczęście naszym Podopiecznym nie brakuje!

SPECJALISTYCZNE KONSULTACJE MEDYCZNE - Jak to jest, gdy nagle ktoś z bliskich Ci osób zachoruje lub ulegnie wypadkowi? Przecież nikt z nas nie odkłada pieniędzy na wypadek zachorowania. Bezradność i paraliżujący strach przed nieznanym, nie ułatwia odnalezienia się w nowej sytuacji. Wiedząc jak ważna jest pomoc w pierwszych chwilach choroby przychodzimy z pomocą udzielając bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów medycznych, m. in. fizjoterapeutę i pielęgniarkę.

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizna przekazana przez skarbonkę Walczymy z COVID - pomagamy seniorom
10 zł

Anonimowy Pomagacz

Milion na milion
30 zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia!!!Trzeba bardzo wierzyć, że się uda!!!
50 zł

Anonimowy Pomagacz

Sławomir Piotrowski 413
100 zł

Anonimowy Pomagacz

Wspaniałych Świąt w gronie Twojej cudnej Rodzinki, Grzesiu! Trzymaj się, nie poddawaj się.

Pokaż więcej