Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Opole, opolskie

Jesteśmy Stowarzyszeniem z Opola działającym aktywnie od 2006 roku na terenie całego kraju na rzecz osób zarówno dorosłych jak i dzieci, z  zaburzeniami neurologicznymi i funkcjonalnymi. Bardzo często na te osoby i ich rodziny spadają problemy w jednej chwili, stanowiąc wielkie wyzwanie, nie zawsze możliwe do pokonania bez wsparcia.

"Jesteśmy w Opolskim. Sięgamy po niedostępne" - Chcemy dostarczyć jak największej liczbie osób potrzebujących specjalistycznej pomocy, na którą w normalnych warunkach ich nie stać.  

Jesteśmy dla naszych Podopiecznych: SUBKONTO - każdy Podopieczny ma możliwość założenia imiennego subkonta, na którym może gromadzić środki niezbędne na leczenie i rehabilitację.

STRONA INTERNETOWA - przez którą jest dostęp do SUBKONTA INTERNETOWEGO, dzięki któremu Podopieczny ma stale wgląd w zgromadzone środki. Ponadto strona zawiera najistotniejsze informacje dla każdego niepełnospranwego jak i jego rodziny: opis metod terapii, informator dla osób niepełnosprawnych, ulgi i odliczenia PIT i wiele innych cennych informacji.  

CEL STATUTOWY: Celem Stowarzyszenia jest udzielanie specjalistycznej pomocy w rehabilitacji i leczeniu osób chorych i niepełnosprawnych. 

WSPARCIE DLA OSÓB STARSZYCH - Jak to jest zostać samemu z problemami na starość? – na to pytanie zna odpowiedź tysiące ludzi w Polsce. Starości często towarzyszy choroba. Niejednokrotnie przykuwająca do łóżka czy wózka. My chcemy pomóc chociaż jakiejś części tych osób realizując wsparcie w postaci darmowych godzin rehabilitacji, opieki czy wizyt pielęgniarskich.

TURNUSY REHABILITACYJNE - Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest nie mieć pieniędzy na rehabilitację? Każdego dnia wielu ludzi chorych boryka się z takim problemem. Systematyczna i intensywna rehabilitacja niejednokrotnie pozwala wygrać walkę o sprawne życie. Dlatego Stowarzyszenie organizuje darmowe turnusy rehabilitacyjne, które się do tego przyczyniają. W długotrwałym procesie leczenia konieczna jest nie tylko ciężka i żmudna praca, ale również wola walki - tej na szczęście naszym Podopiecznym nie brakuje!

SPECJALISTYCZNE KONSULTACJE MEDYCZNE - Jak to jest, gdy nagle ktoś z bliskich Ci osób zachoruje lub ulegnie wypadkowi? Przecież nikt z nas nie odkłada pieniędzy na wypadek zachorowania. Bezradność i paraliżujący strach przed nieznanym, nie ułatwia odnalezienia się w nowej sytuacji. Wiedząc jak ważna jest pomoc w pierwszych chwilach choroby przychodzimy z pomocą udzielając bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów medycznych, m. in. fizjoterapeutę i pielęgniarkę.