Twój PIT i 1% podatku to ogromna MOC pomagania

Siepomaga.pl jest największym polskim serwisem fundraisingowym, który od 11 lat umożliwia osobom znajdującym w trudnej sytuacji życiowej zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie leczenia lub rehabilitacji. Serwis jest prowadzony przez organizację pożytku publicznego Fundację Siepomaga, która dzięki środkom z tytułu 1% wspiera swoich Podopiecznych oraz przekazuje pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

W ub. roku Fundacja Siepomaga przeznaczyła kwotę 5 mln zł, którą zebrała w ramach akcji 1% podatku na rzecz pomocy polskiej służbie zdrowia i polskim medykom w walce z wirusem SARS Cov-2. Dzięki temu już od marca 2020 do kilkuset polskich szpitali i placówek medycznych zaczęły trafiać zakupione przez Fundację środki ochrony osobistej dla medyków. Kilka miesięcy temu Fundacja Siepomaga przeznaczyła kolejną kwotę 3 mln zł pochodzącą z 1% na zakup specjalistycznych urządzeń do tlenoterapii stosowanych w leczeniu pacjentów cierpiących na ostrą niewydolność układu oddechowego spowodowaną koronawirusem SARS Cov-2. Urządzenia te już są na wielu oddziałach szpitalnych w całym kraju i chronią pacjentów przed koniecznością podłączenia do respiratora

Pomoc, jaką w dobie walki z pandemią Fundacja Siepomaga przekazała polskim medykom i pacjentom, nie byłaby możliwa bez daru serca wielu osób i firm, jakim jest możliwość przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Mamy nadzieję, że również dokonując tegorocznych rozliczeń podatkowych wiele osób wesprze działania Fundacji Siepomaga. 

Dzięki Fundacji Siepomaga Twój 1% trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

1% na rzecz akcji prowadzonych przez Fundację Siepomaga mogą przekazać zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, jak i korzystające z umowy zlecenia lub o dzieło. Taką możliwość mają również rozliczający PIT przedsiębiorcy oraz osoby uzyskujące dochód z tytułu wynajmu domu lub mieszkania. Swój 1% mogą bezinteresownie ofiarować dla podopiecznych Fundacji Siepomaga również emeryci. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać w rocznym rozliczeniu podatku PIT numer KRS 0000396361 Fundacji Siepomaga lub skorzystać z gotowych formularzy podatkowych dostępnych na witrynie internetowej Siepomaga.pl.

Decydując się na przekazanie 1% podatku Fundacji Siepomaga można jednocześnie wybrać Podopiecznego, któremu Fundacja udzieli pomocy dzięki przekazanym środkom. W tym celu, wystarczy wejść na stronę internetową Siepomaga.pl i, wybrać podstronę “Potrzebujący” a  następnie na Menu listy wyświetlonych zbiórek kliknąć “1%”. Wówczas zobaczymy listę Podopiecznych zbierających 1% na swoje potrzeby razem z Fundacją Siepomaga. Jeśli na liście tej znajdziemy osobę, której chcemy przekazać pomoc, wystarczy zapamiętać lub zanotować umieszczone na stronie wybranej zbiórki hasło opisujące “cel szczegółowy 1%” (umieszczony w prawym dolnym rogu strony internetowej zbiórki). To ważne: numer KRS 0000396361 Fundacji Siepomaga i hasło celu pomocy szczegółowej wpisujemy później w dokumentach podatkowych umożliwiających przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Wpisując w deklaracji PIT numer KRS 0000396361 masz pewność, że Twoje środki trafią do Fundacji Siepomaga.

Wpisując hasło celu pomocy szczegółowej, masz pewność, że środki te zostaną przekazane na pomoc dla konkretnego Podopiecznego naszej Fundacji.

Możesz też przekazać 1% podatku na zwierzęta.

Pamiętaj, razem mamy wielką MOC pomagania! 

Wszystkie informacje na temat 1% oraz druki PIT można znaleźć TUTAJ 

Zmiana 1% na 1,5% podatku 

W czerwcu 2022 roku rząd przyjął poprawkę dotyczącą zmiany 1% na 1,5% podatku dla OPP. W związku z tym w 2023 roku wypełniając PIT, masz możliwość przekazać aż 1,5% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub ich Podopiecznym.

Więcej informacji dla Podopiecznych dotyczącym zmiany z 1% na 1,5% zamieściliśmy w tym artykule.