Fundacja Uroboros

Fundacja Uroboros

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Radom, mazowieckie

Fundacja Uroboros, założona w roku 2015 jako organizacja stająca naprzeciw nowym wyzwaniom  technologicznym w branży medycznej, współpracuje z firmami specjalizującymi się w technologii druku 3D oraz innymi podmiotami specjalizującymi się w innowacyjnych rozwiązaniach medycznych.

Fundacja Uroboros ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia takie jak koncerty charytatywne, zbiórki publiczne na rzecz swoich podopiecznych oraz akcje prospołeczne. Mieszko Makowski, prezes zarządu i założyciel fundacji, początkowo działający w środowisku związanym z fizjoterapią oraz rehabilitacją, przy współpracy z firmami z branży prawniczej, rozpoczął projekt mający na celu pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach.

Ciekawą kwestią jest fakt, iż fundacja nawiązała współpracę z prawnikami w całym kraju, aby skutecznie pomagać osobom poszkodowanym w uzyskaniu odszkodowań, a następnie w rehabilitacji.

Nadzieje pokładane w nowoczesnych technologiach medycznych Fundacja Uroboros wyraża również poprzez finansowanie takich kwestiami jak eksperymentalna terapia mezenchymalnymi komórkami macierzystymi, których zadaniem będzie regenerowanie uszkodzonych obszarów mózgu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ważna jest też praca z ludźmi, praca u podstaw, dlatego wspieramy lokalne domy dziecka oraz hospicjum naszymi fizjoterapeutami, którzy zajmują się rehabilitacją poszkodowanych, ale też ćwiczeniami korekcyjnymi dla najmłodszych.

Jak widać, powyższe działania są szczytne i a sama organizacja pokłada wielkie nadzieje w kwestii powyższych projektów. Fundacja stale stara się o kontakt z inwestorami oraz sponsorami, którzy widząc potencjał zechcą wspomóc jej działania, w zamian za szeroko zakrojoną promocję.