Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku

Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku
6 Stałych Pomagaczy
Anna Gazicka
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Słupsk, pomorskie

Muszkieterowie Szpiku: specjalizujemy się w terapii śmiechem i zabawą, którą prowadzimy na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej, oraz oddziałach pediatrycznych szpitali w Gdańsku, Słupsku, Koszalinie, domowych hospicjach, oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Naszym głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok. Nie raz widzimy przypadki, w których to właśnie pozytywne podejście odgrywa główną rolę. Nasza akcja „Uśmiech Dziecka” wywołuje dużo pozytywnej energii dla tych najmłodszych, dla starszych i obowiązkowo dla rodziców.

To Wielcy Herkulesi XXI wieku. Spędzają na oddziale nie dni, nie tygodnie, ale i miesiące, które przeciągają się w lata, z maleńkimi powrotami do domu. Jednak ciężko to nazwać powrotem do wcześniejszego życia, gdyż pacjenci z onkologii mają na tyle często obniżone wyniki, że ich dom zmienia się w niedostępna twierdzę. Wszystko zostaje podporządkowane CHOROBIE, która nie trzyma się żadnych zasad i jest nieprzewidywalna. Pozytywna energia ma ogromne znaczenie i od niej zależy bardzo dużo: jeśli pacjent uśmiecha się, łatwiej mu przychodzi WALKA. Wsparcie pozytywnie zmotywowanej rodziny ma również kolosalne znaczenie, dlatego my "wpadamy" na oddział z „uśmiechem” i jak zawsze poprzeszkadzamy oraz pohałasujemy, by rozwiać szpitalną nudę.

Z roku na rok rośnie liczba dzieci i młodych ludzi, u których diagnozuje się choroby nowotworowe. Ale są osoby, które mimo wszystko chcą przywrócić im uśmiech, nadzieję i przypomnieć, że każda chwila jest na wagę złota, każdą trzeba się cieszyć i czerpać z niej siłę do walki. Do nich należą finaliści ostatniej edycji programu "You Can Dance - Po Prostu Tańcz!" Klaudia Antos i Michał MajKel Kalcowski, którzy  6 lipca zawitali na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie specjalnie dla dzieci, poprzez oryginalne układy choreograficzne i najpopularniejsze muzyczne hity, chociaż na chwilę pozwalili chorym dzieciom zapomnieć o codziennych troskach. W tym dniu oddział onkologii i hematologii zmienił się w wielki taneczny parkiet <3 Tym samy rozpoczeliśmy projekt "Tańczący Lekarze" na oddziałach onkologiicznych, hematologicznych i pedriatycznych.

Roztańczony Oddział Dziecięcy <3 

W chwili obecnej realizujemy również nasz projekt „Czapeczka Niewidka” dla dzieci z oddziałów onkologii i hematologii, jak również hospicjów w Słupsku jak również w całej Polsce. Pragniemy zachęcić wszystkie osoby dobrej woli do wzięcia udziału w akcji, mającej na celu zbiórkę włóczki do robótek ręcznych, a także własnoręcznie wykonanych czapeczek. Największy nacisk kładziemy na współpracę z osobami samotnymi, oraz mieszkańcami w domach pomocy społecznej, zapewniając im tym samym udział w terapii manualnej, pozwalającej wykorzystać posiadane umiejętności w zakresie szydełkowania i robienia na drutach. Dzięki tej akcji pragniemy również pokazać w jaki sposób przy pomocy materiałów, które nie są już nam potrzebne, możemy pomóc innym. Udział w akcji wzięli między innymi podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Słupsku, mieszkańcy Słupska, Ustki oraz Gminne Ośrodki Kultury. Najbliższe przekazanie kolorowych, bajkowych „ Czapeczek Niewidek” odbędzie się już w maju podczas akcji „Uśmiech Dziecka” w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie nasi WOJOWNICY otrzymają nowe znaki wojenne zamiast łysych główek które jednoczą ich w chorobie, kolorowe przepiękne czapeczki, które dodadzą im pewności, odwagi do WALKI.

Muszkieterzy przeprowadza również akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, oraz zgłasza pacjentów chorych na białaczkę do jednej z baz Dawców Komórek Macierzystych w Polsce. W ramach naszego programu przeprowadzamy prelekcję w szkołach z udziałem realnego Dawcy szpiku łamiąc stereotypy pobrań komórek macierzystych oraz szpiku. Współpracujemy z Biorcami szpiku, którzy również biorą czynny udział w prelekcjach dzięki, którym jesteśmy w stanie pokazać tzw. "dwie strony medalu”. Edukując młodzież przybliżamy ich do podjęcia odpowiedzialnej i tak ważnej decyzji, zostania potencjalnym Dawcą szpiku. Dzięki projektowi od lutego 2016r. zarejestrowaliśmy prawie 1000 nowych potencjalnych Dawców szpiku na terenie Słupska oraz Ustki. W naszych szeregach znajdziecie Państwo Dawców jak również Biorców szpiku, dzięki którym każda prelekcja jest inna, niesie wiele osobistych przeżyć związanych z chorobą, Najważniejsza jest  świadomość...

Muszkieterowie Szpiku finansują leczenie m.in. nierefundowane np. chemioteriapie nowotworów, operacje, lekarstwa, specjalistyczne leczenie różnymi metodami itp. Pomagamy również w codziennym leczeniu naszym podopiecznym - w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitację - dzięki temu mogą pokonywać chorobę. 

- Zakładamy specjalne subkonta na pomoc dzieciom i osobom chorym. 

Norbert 8 lat - nowotwór móżdżka, cierpi na niedowład kończyn lewych. Rozpoczął leczenie we wrześniu 2016, przewidywane zakończenie leczenia luty 2018r. - otwarte subkonto - http://muszkieterowieszpiku.pl/norbert-palak/ 

Dominik 10 lat - choruje na złośliwy nowotwór IV stopnia mózgu i pnia mózgu - MEDULLOBLASTOMA CLASSIC TYPE IV G WHO, z obecnością rozet Homera Wrighta - http://muszkieterowieszpiku.pl/dominik-damaszke/ 

Kuba 31 lat - Kubuś przezwyciężył 8 miesięcy walki o życie w szpitalu, doznał urazu głowy – lekarze orzekli: czterokończynowy paraliż http://muszkieterowieszpiku.pl/jakub-chmielowiec/ 

Stowarzyszenie nie zatrudnia osób, działamy w oparciu o pracę wolontariacką i wszystkie środki przeznaczamy na pomoc oraz działania statutowe Stowarzyszenia. 

Przykłady naszych działań są opisane na stronie: 

https://muszkieterowieszpiku.pl 

https://www.facebook.com/muszkieterowieszpiku/   

Jeżeli możemy Was prosić o wsparcie zachęcamy do wpłat na SiePomaga lub zapraszamy na http://muszkieterowieszpiku.pl/jak-pomoc tam znajdziecie nasze konto główne do darowizn. 

6 Stałych Pomagaczy
Anna Gazicka
5 zł miesięcznie