Fundacja Walczę z SM

Fundacja Walczę z SM

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Częstochowa, śląskie

Stwardnienie rozsiane (SM) to nie bułka z masłem.
To systematyczna rehabilitacja, dobrze dobrane leki, zdrowe odżywianie i ciągła praca nad swoim ciałem.

Fundacja "Walczę z SM" dąży do tego, żeby uczynić życie z chorobą możliwie najmniej upierdliwym. Udzielamy doradztwa związanego z SM, organizujemy spotkania integracyjne, konferencje dla lekarzy, fizjoterapeutów i SM-owców, bierzemy udział w zbiórkach pieniędzy i żywności. Staramy się motywować i wskazywać najlepsze rozwiązania.

W 2018 roku stworzyliśmy przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są osoby zmagające się z chorobami neurologicznymi jest to sklep zielarsko -medyczny. Również w 2018 uruchomiliśmy program usprawnieniowy dla osób ze stwardnieniem rozsianym: "Możesz sam". Dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU zakupilismy nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny NEUROFORMA, dedykowany osobom z SM, dystrofią mięśniową i po udarach. Stale śledzimy doniesienia naukowe na temat tej choroby, by trzymać rękę na pulsie i wspierać osoby z Fundacji. Nawet w czasie pandemi udało nam się przeprowadzić projekt pt. "Aktywni ze stwardnieniem rozsianym" dzięki otrzymanym środkom z PFRON w ramach, którego uczestniczyło 50 os z czego 20 w warunkach domowych.

Na bieżąco o naszych działaniach przeczytacie tu: https://www.facebook.com/FundacjaWalczeZSm
oraz tu: http://walczezsm.pl/.

Uważamy, że to jednak za mało.
Chcielibyśmy dotrzeć z pomocą do naszych podopiecznych z najdalszych zakątków Polski z usługami fizjoterapeutycznymi. Chcemy też zapewnić wszystkim chętnym wsparcie psychologa.

Jeśli chcesz dodać nam mocy, dorzuć grosz lub dwa.
Pięknie dziękujemy! Razem mamy wielką moc!

Wpłaty

Ładuję...