Niech ten Dzień Ojca nie będzie ich ostatnim - pomóż wyjątkowym tatom!

Michał od losu na Święta dostał niechciany prezent - SLA

O zdrowie i życie Michała walczył przed śmiercią jego ojciec profesor Jacek Łuczak, który stworzył wyjątkowe miejsce — Hospicjum Palium. W tej placówce ból łagodzony jest troską i opieką. Niestety, życie bywa niesprawiedliwe. 

Michał, syn profesora, zachorował na SLA — stwardnienie zanikowe boczne. Choroba paraliżuje i z czasem zabiera nawet możliwość oddychania o własnych siłach. 

O zdrowie Michała walczy szczególnie jego 10-letnia córka Wika, która wciąż ma nadzieję, że razem z tatą pójdą na obiecany koncert Metalliki.

Przeczytaj historię Michała, który chce zostać pierwszą osobą, która wyzdrowieje z SLA

Tatę Olgi i Ignasia zabiera złośliwy nowotwór

Mateusz w kilka miesięcy przeszedł chemioterapie, operacje, badanie — tak wygląda koszar życia Mateusza z nieproszonym gościem - złośliwym rakiem trzonu żołądka. 

Jak wytłumaczyć 2-letniemu dziecku, że tata nie ma siły się z nim bawić? Ignaś i 5-letnia Olga potrzebują taty… Niestety życie wywróciło ich życie do góry nogami.

Wesprzyj zbiórkę Mateusza i daj nadzieję Ignasiowi i Oldze na zdrowego tatę

Córka Magdalena walczy o swojego ukochanego tatę

69-letni Edward niejednej osobie imponował swoją aktywnością - grał w piłkę ręczną, kochał długie wędrówki po górach i jazdę na rowerze. Aż bez ostrzeżenia spadła na niego tragedia, która całkowicie zmieniła życie Edwarda i jego rodziny. Przez to stał się niesamodzielny, przykuty do łóżka, a na zawsze uśmiechniętej twarzy pojawił się grymas. Córka Magda robi wszystko, aby w tej sytuacji pomóc swojemu tacie. Marzy, by w Dzień Ojca ulżyć mu w cierpieniach - zakupić materac odleżynowy, wózek inwalidzki, leki oraz zapewnić rehabilitację.

“Proszę, pomóżcie, abym mogła znów zobaczyć uśmiech na jego twarzy, a jego przyszłość ponownie nabrała kolorowych barw.” - prosi na zbiórce dla Edwarda jego córka - Magda.

Pan Andrzej na Dzień Ojca marzy o sprawności swojego syna

Rodzice Mirka to emeryci, których serce złamała nagła choroba syna — uszkodzenie obwodowego układu nerwowego. Jego ukochany tata, mimo wieku, wciąż walczy o syna i o to, by rodzina finansowo stanęła na nogi. Wraz z żoną i synem utrzymują się ze skromnych emerytur. Ale to nie finanse są największym marzeniem Pana Andrzeja, a uśmiech jego syna, który stracił chęć do życia.

“Mniej boję się śmierci niż tego, że nie zobaczę, jak dorastają moje dzieci!” 

Rafał to szczęśliwy ojciec dwóch bliźniaków, lecz jego radość zaburzył strach o to, jak długo jego synowie będą mieć ojca. Stało się to za sprawą diagnozy — złośliwy nowotwór płata skroniowego. Rafał chce walczyć dla rodziny! “Za każdym razem, kiedy biorę w ramiona Antosia i Ninę modlę się, by to nie był ostatni raz”.

Jedna chwila, która zmieniła życie 4 dziewczynek

Paweł patrzył, jak jego 4 córki stawiają pierwsze kroki. Teraz one przyglądają się walce o sprawność i kroki swojego taty. Pomogą mu w tym środki potrzebne na drogą rehabilitację. Paweł nie poddaje się i chce żyć dla swojej rodziny. Utrudnia mu to paraliż prawej strony, który został pamiątką po najgorszym dniu w jego życiu — dniu, w którym Rafał miał wypadek na quadzie.

Ostra białaczka zabiera ojca dzieciom

Dima z rodziną pochodzi z Białorusi. Niestety w tym kraju lekarze nie są w stanie pomóc, dlatego szukają ratunku wszędzie — nawet w Izraelu. Uciekają przed wyrokiem na zdrowie i życie Dimy, jakim jest ostra białaczka limfoblastyczna. O zdrowie dla ukochanego taty prosi troje dzieci — najstarsze ma 19, a najmłodsze - 3. 

Bycie tatą to ważna rola — dorastające dzieci patrzą, przyglądają się i czerpią wzorce. Ojcowie czują ciężar odpowiedzialności za bliskich na swoich barkach. Co jednak się stanie, gdy ich zabraknie? Z okazji Dnia Ojca pomóż tym wyjątkowym Tatom spełnić największe marzenie — wspólnie spędzić czas z ukochanym dzieckiem. Tak, jak dawniej.