Fundacja CUD Cukrzyca U Dzieci

Fundacja CUD Cukrzyca U Dzieci

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Naszą misją jest pomoc wszystkim dzieciom do lat 21 zmagającym się z Cukrzycą Typ 1 zwaną Cukrzycą U Dzieci.

Działamy na rzecz poprawy edukacji, ilości i jakości informacji dotyczących pomocy oraz ochrony zdrowia dzieci i młodzieży do lat 21 cierpiących na cukrzycę. Prowadzimy programy szkoleniowe i medyczne na rzecz poprawy stanu wiedzy na temat cukrzycy i sposobach zapobiegania jej, obejmujące teren całej Polski oraz innych krajów.

Nasza aktualna kampania pt. Mówimy TAK* Cukrzycy w szkole... ”Nie Bój się Cukrzycy”, to nie ty jesteś chory... ma na celu zniesienie dyskryminacji i ignorancji, z jaką diabetycy spotykają się na co dzień. W ramach tej akcji organizujemy szkolenia dla nauczycieli i trenerów sportowych w celu podniesienia Świadomości Opiekunów na temat Cukrzycy Typu 1.

Prowadzimy także szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom hipoglikemii, hiperglikemii czy kwasicy ketonowej, ze szczególnym uwzględnieniem ofiar do 18 roku życia.

Działamy również na rzecz profilaktyki zdrowotnej o profilu diabetologicznym. W miarę naszych możliwości współuczestniczymy w zakupie sprzętu, urządzeń i materiałów, lekarstw potrzebnych naszym podopiecznym.

Na naszej stronie prowadzimy dział Świat Cukrzycy zawierający informacje o nowościach w dziedzinie diabetologii, jak również prezentujemy nasze publikowane już artykuły dotyczące Cukrzycy u Dzieci.

Prowadzimy też Telewizję Internetową, na której zamieszczamy dodatkowe informacje odnośnie Cukrzycy u Dzieci.

Współpracujemy z Drużyną Amerykańskiego Football’u Amerykańskiego Polsce ”Warsaw Eagels”. Dochód ze sprzedaży biletów na swoje mecze drużyna przekazuje Fundacji.

Pomogli

Ładuję...