Fundacja PiłkaCV

Fundacja PiłkaCV

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Świerzawa, dolnośląskie

Fundacja Piłka CV jest organizacją wspierającą sportową karierę dzieci i młodzieży posiadających szczególne predyspozycje do gry.

Pomagamy w szczególności utalentowanym młodym piłkarzom, pochodzącym często z ubogich rodzin. Nasze wsparcie polega m.in. na dofinansowaniu ich udziału w obozach piłkarskich, które w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwijania ich sportowych umiejętności, co w połączeniu z ich zaangażowaniem, ciężką pracą oraz pasją i talentem  z pewności zaprocentuje w przyszłości.
 
Wspieramy również trenerów i instruktorów piłki nożnej trenujących młodych piłkarzy, poprzez organizację szkoleń, konferencji, dofinansowywanie kursów, studiów podyplomowych oraz pracowników zatrudnionych w klubach piłkarskich, w szczególności z działów księgowości,  marketingu, zarządzania, w zakresie podnoszenia ich kwalifikacji w celu profesjonalizacji polskich klubów piłkarskich.
 
Prowadzimy również działania mające na celu popularyzację zasad fair play, promocję wolontariatu sportowego oraz walkę z dopingiem w sporcie.