Nie odchodź, córeczko, to jeszcze nie czas...

Zbiórka na cel: leczenie ostatniej szansy w Charité Universitätsmedizin Berlin
Zbiórka zakończona
Lena Biesik
Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 28 436 osób
693 874,07 zł (101,12%)

Lena, 2 lata

Neuroblastoma IV st.

Oświęcim, małopolskie

Rozpoczęcie: 25 Maja 2017
Zakończenie: 04 Czerwca 2017

Rezultat zbiórki

11.07.2017

Lenka jest już po pierwszym etapie leczenia w berlińskiej klinice, do której pojechała dzięki Wam! Stan dziewczynki był jednak nieco gorszy, niż zakładali lekarze, dlatego leczenie zostało zmodyfikowane. Lenka jest już po rezonansie magnetycznym, badaniu szpiku, biopsji wycinka z węzła pachwinowego i MIBG całego ciała. Zostały jej podane także dwa cykle dopasowanej chemii. Pierwszy tydzień był naprawdę ciężki dla całej rodziny, jednak piątkowe badania kontrolne wyszły prawidłowo i Lenka z rodzicami mogła opuścić szpitalne mury i spędzić weekend u polskiej rodziny, która pomaga im podczas leczenia.Poniedziałkowe badania także wyszły znakomicie! Wyniki scyntygrafii nie wniosły nic nowego do obrazu choroby Lenki. Oznacza to, że potwór nie panoszy się w miejscach, których lekarze nie widzieli na USG lub rezonansie. To bardzo dobre wieści, bo jeszcze przez tydzień będzie można kontynuować leczenie tak, jak do tej pory, czyli tylko dojeżdżając do szpitala. Kolejnymi etapami terapii antynowotworowej będzie terapia celowana w guza MIBG, a następnie terapia przeciwciałami.

Lenka czuje się bardzo dobrze - jest żwawa, apetyt i humor jej dopisują, a uśmiech nie schodzi z ust. Wierzymy, że z takim nastawieniem raz na zawsze pokona paskudnego raka!

Jeszcze raz dziękujemy!


----

Tylko 11 dni potrzebowaliście, by dokonać kolejnego cudu! Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę potrzebną do ratowania życia Lenki. Dzięki Wam już wkrótce dziewczynka wyjedzie na terapię do Berlina, która ma ostatecznie rozprawić się z nowotworem - neuroblastomą IV stopnia. Teraz już wszystko w rękach specjalistów. Wierzymy, że się uda i mocno trzymamy kciuki za Lenkę i jej rodziców! Razem wielką mamy MOC!

Lenka z rodzicami chciałaby gorąco podziękować za danie jej szansy na życie. Nie ma nic piękniejszego, niż radosny uśmiech dziecka - dzisiaj to Wy jesteście jego powodem. Dziękujemy!

Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 28 436 osób
693 874,07 zł (101,12%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość