Fundacja Pomaluj Mój Świat

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Bielsko-Biała, śląskie

Fundacja „Pomaluj Mój Świat” obejmuje pomocą dzieci niepełnosprawne z całej Polski. Organizujemy samodzielnie akcje charytatywne lub włączamy się jako partner. 

Nasza Fundacja posiada medyczną komorę hiperbaryczną o parametrach 2 ATA. Naszymi pacjentami są zarówno dzieci, jak i dorośli z różnymi schorzeniami. Pozyskujemy środki na tlenoterapię, dzięki czemu dofinansowujemy zabiegi w komorze dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Ideą zabiegów w komorze jako metody leczenia jest poprawienie naturalnych mechanizmów gojenia i procesów naprawczych w przypadku na przykład trudno gojących się ran oraz innych schorzeń. Naszymi Pacjentami są dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, niewydolnością krążeniowo-oddechową, dorośli, którzy są po zabiegach chirurgicznych, w trakcie rehabilitacji, po udarach, ze schorzeniami neurologicznymi, trudno gojącymi się ranami, cierpiący na migrenę, sportowcy, którzy chcą poprawić wydajność swojego organizmu, kobiety i mężczyźni, którzy chcą poprawić jakość swojej skóry.

Tlen ma cudotwórcą moc, która jest doceniania na świecie od lat 60. ubiegłego wieku. Nasi Pacjenci potwierdzają skuteczność tlenoterapii. Wyobraź sobie, co czuje mama autystka, która po terapii tlenem słyszy po raz pierwszy od swojego dziecka słowo: „MAMA”? To jest najlepsza rekomendacja naszej działalności.