Stowarzyszenie Przejrzyj Na Oczy

Stowarzyszenie Przejrzyj Na Oczy

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Bielsko-Biała, śląskie

Stowarzyszenie Przejrzyj Na Oczy, powstało po to, by propagować idee zdrowego stylu życia, odpowiedzialności za własne zdrowie, edukować i przeprowadzać akcje profilaktyczne.

Przejrzyj Na Oczy mówi o rzeczach ważnych i potrzebnych, inspiruje, motywuje, uświadamia, daje wiedzę i kompetencje. Czasem w formie lekkiej czasem poważnej, ale zawsze z przesłaniem i przyświecającą temu ideą – zostawić ten skrawek świata lepszym!

Obecne i ostatnie akcje. 

Stowarzyszenie Przejrzyj Na Oczy, od początku działania nastawiło się na działalność edukacyjną i promocję zdrowia.

- Projekt Sokoli Wzrok, w którym edukujemy nauczycieli i rodziców dzieci przedszkolnych, by wyłapywali objawy problemów związanych ze wzrokiem u swoich dzieci i podopiecznych, by mieli świadomość nieodwracalności niektórych niezauważonych/ niezbadanych wcześniej chorób np. niedowidzenia.

- Akcja profilaktyczna w Cieszynie, w Centrum Medycznym BESKIDMED: bezpłatne badania w kierunku zaćmy – realizowane 30.10.2020 r.  Wszyscy pacjenci z zaćmą zostali umówieni do zabiegu jej usunięcia w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

- Zakup laptopa dla Kasi, podopiecznej Domu Pomocy Społecznej dla osób Niepełnosprawnych, której komputer przestał działać i zwróciła się po pomoc do Stowarzyszenia, jako stała pacjentka okulistyczna.