Kobiety mają MOC! Świętujmy razem Dzień Kobiet 2022!

Najpiękniejsze prezenty wręczane w Dzień Kobiet to są te dawane od serca. Jeśli wolisz dawać niż brać, wesprzyj dziś kobiety, które potrzebują pomocy i dodaj im sił!

W Fundacji Siepomaga nie brakuje tych małych i dużych bohaterek, które walczą o swoje zdrowie i życie, ale też tych, które poświęciły swoje plany, ambicje i marzenia, by nieść opiekę swoim bliskim.

Dowiedz się, jak inspirują nas Podopieczne Siepomaga.pl:

Nie możemy wyjść z zachwytu Pani Kasi, którą los bardzo doświadczył. W ciągu kilku miesięcy straciła dwie bliskie osoby: męża i mamę. Potem okazało się, że ona i jej siostra chorują na raka — Pani Kasia choruje na raka jajnika, a jej siostra na raka piersi. Chociaż wiele doświadczyła, zaskakuje nas swoim pozytywnym nastawieniem i uśmiechem. Słyszymy od niej, że nie jest w tragicznej sytuacji, bo ma czwórkę wspaniałych zdrowych dzieci. Jej postawa bardzo nas inspiruje!

U Magdy w wieku kilku lat wykryto mukowiscydozę. Pomimo tej poważnej choroby płuc Magda postawiła na sport. Najpierw zaczęła od chodzenia, potem biegała, chodziła na siłownię i na pole dance. Obecnie jest instruktorem air jogi i motywuje do działania nie tylko kobiety!

Marcin, będąc nastolatkiem, zachorował na rzadką chorobę Niemanna-Picka. Jego mama Maria, była jedną z osób w Polsce, która przecierała szlaki innym chorym. Teraz Marcin jest już dorosły, choć jego umysł przypomina umysł nastolatka. Pani Maria obecnie walczy o refundację jedynego leku, który może poprawić jakość życia jej synowi i innym chorym, których jest około kilkudziesięciu w Polsce. Jej siła i determinacja dodaje innym skrzydeł.

To, że niemożliwe nie istnieje, pokazuje nam Monika razem ze swoim synkiem Frankiem. W dniu porodu Monice pękł tętniak, przez co ucierpiały jej narządy wewnętrzne i Franio, który był jeszcze w brzuszku. Istniało ryzyko, że ona i jej syn umrą w trakcie porodu. Monice aż 3 razy zatrzymało się krążenie, w tym samym czasie reanimowaną ją i jej synka. Oboje przeżyli, choć Frankowi lekarze nie dawali szans. Mimo tego Monika i Marcin nie poddali się. Młodzi rodzice cały czas walczą i nie tracą wiary w samodzielność chłopca! Dla swojego synka polecą nawet do Bankoku!

Łukasz walczył o życie tuż po tym, jak w nastoletnim wieku został pobity. W wyniku tego zdarzenia doznał urazu głowy, co spowodowało niedowład czterokończynowy. Teraz ma 38 lat, a jego oknem na świat jest jego mama, która powoli traci siły. Łukasz jest coraz cięższy, nie może się sam poruszać, a potrzebuje transportu na rehabilitację i do lekarzy, więc mama Czesława własnymi siłami wkłada go do samochodu. Aby ułatwić jej to zadanie, pomocne będzie samochodowe siedzenie obrotowe.

Inspirujących Kobiet w Siepomaga jest całe mnóstwo! Przekaż im swoje wsparcie, wspierając zbiórkę lub przekazując swój 1% podatku. Wszystkim naszym Boheterkom, tym dużym i tym małym, ze szczerego serca życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!