Stowarzyszenie Expatria

Stowarzyszenie Expatria

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja warszawa, mazowieckie

Zajmujemy się finansowaniem leczenia chorych dzieci o polskich korzeniach zamieszkałych w państwach powstałych po rozpadzie ZSRR, m.in. z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy, Gruzji, Armenii i Kazachstanu.  

Dzieci leczymy głównie w Polsce, ponieważ poziom opieki medycznej na wschodzie, począwszy od spraw najprostszych takich jak opieka pielęgniarska, poprzez wyposażenie szpitali a kończąc na umiejętnościach tamtejszych medyków, jest bardzo niski. Jest to często walka o życie tych dzieci. W wielu bowiem wypadkach dzieciom postawiono nietrafną diagnozę, w innych niewłaściwe leczenie doprowadziło do poważnych powikłań zdrowotnych małych pacjentów.
 
Dzieci przechodzą w polskich szpitalach badania, zabiegi i operacje. Jeżeli istnieje taka potrzeba, kupujemy również sprzęt medyczny oraz lekarstwa.
 
Pomagamy bez względu na rodzaj schorzenia. Pomagamy bez względu na rodzaj schorzenia. Pokrywaliśmy koszty turnusów rehabilitacyjnych i diagnostyki psychologicznej i finansowaliśmy  poważne operacje kardiologiczne i onkologiczne, które ratowały życie małym pacjentom.
 
Staramy się, aby dzieci uzyskały pomoc medyczną, ale także pragniemy dać im odrobinę miłości, poczucia bezpieczeństwa i troski.

Wyszukujemy ośrodki, sierocińce, domy dziecka ze Wschodniej Europy, których podopieczni wymagają pomocy. Staramy się nieść pomoc tam, gdzie jest to tylko możliwe oraz tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Udało się nam już wyleczyć kilkadziesiąt dzieci, opłacić koszty kilkunastu poważnych operacji oraz u kilkuset dzieci przeprowadzić specjalistyczne badania.

Staramy się pomagać wszystkim, którzy się do nas zgłaszają.


 

Wpłaty

Ładuję...