Stowarzyszenie Nadzieja

Stowarzyszenie Nadzieja

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Ostrów Mazowiecka, mazowieckie

Naszym głównym celem jest poprawa warunków życia dzieci i młodzieży.

Udzielamy codziennej pomocy kilkudziesięciu osobom z województwa mazowieckiego. Dzięki ogromnej pracy osób działających w Stowarzyszeniu udaje się codziennie zorganizować pomoc żywnościową oraz materialną dla ludzi, którzy zgłaszają się do naszej organizacji po pomoc.

W myśl naszej zasady: ”pomagamy my, pomóż i ty”, osoby, którym pomagamy, zobowiązane są do wykonania jakiejś pracy społecznej na rzecz naszej organizacji lub społeczeństwa lokalnego. Wychodzimy bowiem z założenia, że nic nie wymagając od osób, którym pomagamy, uczymy ich w ten sposób bezradności.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do doraźnej pomocy, organizujemy również wiele akcji informacyjno – edukacyjnych.

Od września 2009 roku działa bezpłatne ”Ostrowskie Biuro Porad”, w którym można uzyskać kompleksową pomoc w zakresie pisania pism i podań, skanowania i drukowania dokumentów, porad administracyjnych, jak również pomoc w znalezieniu pracy oraz podniesieniu kwalifikacji poprzez naukę obsługi komputera.

Przy Stowarzyszeniu działa również Młodzieżowy Klub Filmowy, który oferuje dzieciom i młodzieży m.in. zajęcia filmowe czy informatyczne.

Jednym z głównych naszych zajęć jest dożywianie dzieci. Dlatego od 2007 roku działa nasz program ”DOBRY OBIADEK”. Przekazując naszej organizacji 1% swojego podatku, wspierasz dożywianie dzieci.

Wpłaty

Ładuję...