Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury w Powiecie Kępińskim NUTKA

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury w Powiecie Kępińskim NUTKA

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Baranów, wielkopolskie

Naszym głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży uczestnictwem w zajęciach tanecznych, wokalnych i muzycznych. Chcemy uwrażliwić młode pokolenie na piękno sztuki, którą sami mają możliwość tworzyć, a także pokazać, że może to być świetna zabawa i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.
 
Na sercu leży nam rozwój kultury w naszym regionie. Nasze cele będziemy realizować m.in. poprzez organizowanie różnego rodzaju warsztatów.

Powołaliśmy, na wniosek młodych muzyków w naszym powiecie, Antares Brass Band - orkiestrę dętą w stylu brytyjskim.
 
Nasze działania rozpoczynamy od pracy z najmłodszymi poprzez ich umuzykalnianie. Innowacyjnością tych zajęć ma być niekonwencjonalny sposób ich prowadzenia oraz wykorzystywanie nowoczesnych środków dydaktycznych i technicznych, a także różnorodność i zmienność, która zdecydowanie sprzyja aktywizowaniu uczestników, docenia ich wysiłki i zachęca do kolejnych prób.

Właśnie zaczęliśmy prowadzenie zajęć. Chętnych jest więcej z tygodnia na tydzień. Obecnie jeden nauczyciel uczy około 20 dzieci z obszarów wiejskich. Jest to wielkie poświęcenie z jego strony. Na razie dzieci uczą się podstaw, ale kiedy dojdą do etapu kiedy będą już mogły grać, to niestety często nie będą miały na czym. Potrzebujemy nowych instrumentów, ponieważ dzieci muszą się uczyć na starych i często zniszczonych, które są używane przez większą liczbę muzyków.

Dzięki Państwa pomocy, każde dziecko mogłoby uczyć się gry na pięknych, lśniących instrumentach, korzystając z zagranicznych i zachęcających materiałów edukacyjnych.