Ochotnicza Straż Pożarna w Szamocinie

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Szamocin, wielkopolskie

Od 20 czerwca 1895 roku nasza jednostka chroni mieszkańców miasta i gminy Szamocin przed pożarami, klęskami żywiołowymi, ratuje ludzi z wypadków, pomaga w potrzebie. Członkowie naszej jednostki nieustannie się szkolą, aby w każdej okoliczności skutecznie nieść pomoc.

W swoich szeregach mamy przeszkolonych strażaków, strażaków-ratowników, kierowców oraz dowódców. W podziale naszej jednostki są 3 pojazdy: ratowniczo-gaśniczy MAN, ciężki gaśniczy Jelcz oraz operacyjny Renault wraz z przyczepką, na której znajdują się sanie wodno-lodowe oraz ponton. Posiadamy specjalistyczny sprzęt gaśniczy do walki z pożarami, a także sprzęty ratownictwa technicznego, medycznego, wodnego, chemicznego i wysokościowego.

Na co dzień działamy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - współpracujemy także z Państwowym Ratownictwem Medycznym. 

Nasza jednostka intensywnie pracuje na rzecz lokalnej społeczności. Organizujemy festyny, pokazy, współpracujemy z lokalnymi szkołami oraz przedszkolami, organizujemy zbiórki dla osób poszkodowanych oraz w sezonie zimowym przekazujemy i montujemy u mieszkańców czujki tlenku węgla. Wszystkie te działania przynoszą nam ogromną satysfakcję oraz poparcie pośród lokalnej społeczności, co jeszcze bardziej motywuje nas do dalszego działania!

Wszystkie uzbierane środki w ramach darowizny z Państwa strony na bieżąco przeznaczymy na uzupełnienie najpotrzebniejszego sprzętu typu węże pożarnicze, agregaty prądotwórcze, pilarki spalinowe, pompy, ubrania specjalne, wyposażenie osobiste strażaków oraz stale zużywający się sprzęt medyczny. 

Jeśli uważasz, że nasza OSP pełni ważną funkcję w Twojej okolicy - Wesprzyj nas - daj siłę, by dalej działać!