Smiling Gecko Cambodia

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Sangkat Phsar, wielkopolskie

Kim jesteśmy?

Organizacja Smiling Gecko Cambodia niesie pomoc w jednym z najbiedniejszych regionów Kambodży. W kraju, gdzie przeciętna długość nauki to dwa lata, Smiling Gecko założyła szkołę, w której dzieci oprócz nauki otrzymują wyżywienie, dostęp do czystej wody, ubrań i pomocy naukowych. Oprócz szkoły Smiling Gecko zatroszczyła się również o boiska, farmę rybną, pola uprawne, warsztat stolarski i hotel. Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której lokalna społeczność mogła będzie stanąć na nogi i być samowystarczalna.

Pandemia w Kambodży

Prawdziwa skala pandemii nie jest znana, ponieważ ludność Kambodży nie jest testowana na obecność koronawirusa w ilościach, które byłyby miarodajne. Z powodu pandemii szkoły musiały zostać zamknięte. Wychowankowie Smiling Gecko stracili dostęp do edukacji, jedzenia, wody i pomocy naukowych.

Paczki przetrwania.

Z powodu pogarszającej się sytuacji dostarczamy lokalnej społeczności tzw. „paczki przetrwania” składające się z żywności, wody pitnej, środków czystości i środków ochrony osobistej niezbędnych w dobie pandemii. Potrzebujemy pomocy m.in. w sfinansowaniu paczek  przetrwania dla dzieci uczęszczających szkoły w Tbeng Khpous w prowincji Kâmpóng Chhnăng, których rodziny są pozbawione możliwości zarobku z powodu pandemii COVID-19.