Bo fantazja jest od tego

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Toruń, kujawsko-pomorskie
Rozpoczęcie: 6 Maja 2011
Zakończenie: 12 Czerwca 2011

Rezultat zbiórki

Dziękujemy wszystkim Pomagaczom, którzy przyczynili się do realizacji marzenia Dominiki. Magiczna podróż w zaczarowany świat bajek Walta Disneya pozwoliła Dominice, choć na kilka chwil, zapomnieć o chorobie.

Wyobraźcie sobie, jaką radość czuła mama Dominiki, patrząc na szczęśliwe, roześmiane oczy córki. Czy jest coś piękniejszego niż spełniające się marzenie...?


Mimo że samodzielne przemieszczanie się sprawia Dominice ogromny ból, za nic nie chciała korzystać z wózka i wszędzie próbowała dotrzeć na własnych nogach.

Jeszcze raz wszystkim dziekujemy :)

Opis zbiórki

Dominika ma dopiero 13 lat, ale zamiast bawić się i śmiać, jak każda dziewczynka w jej wieku, z trudem wykonuje najprostsze codzienne czynności, takie jak ubranie się, uczesanie, czy umycie…
 
Życie Dominiki zmieniło się dramatycznie dwa lata temu, kiedy wykryto u niej dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Z dnia na dzień mięśnie dziewczynki stawały się coraz słabsze i coraz trudniej było jej funkcjonować, tak jak dawniej. Choroba postępuje bardzo szybko i w chwili obecnej Dominika nie może już chodzić, jej ręce także z dnia na dzień są coraz słabsze. Na co dzień porusza się na wózku elektrycznym. Dziewczynka jest całkowicie zależna od swoich opiekunów.  Niedługo choroba zaatakuje mięśnie innych partii ciała, w tym serce…
 
Choroba odebrała Dominice uśmiech i radość życia, ale nie pozbawiła jej dziecięcych marzeń, które pomagają walczyć z brutalną rzeczywistością. Najskrytszym marzeniem dziewczynki jest wizyta w niezwykłym świecie Walta Disney, gdzie będzie mogła spotkać się z ukochanymi postaciami z bajek, na własne oczy zobaczyć Myszkę Mickey, dostać autograf od psa Pluto i zrobić sobie zdjęcie z pięknymi księżniczkami. Przez te kilka niezwykłych dni Dominika będzie mogła, chociaż na chwilę, zapomnieć o chorobie i śmiać się, jak inne dzieci...
 
Prosimy Państwa o pomoc w spełnieniu największego marzenia Dominiki, póki dziewczynka ma jeszcze siły na podróż. Z doświadczenia wiemy, że spełnione marzenia działają magicznie - dają siłę i nadzieję do walki z chorobą. Jeżeli fantazja, która wydawała się niemożliwa do spełnienia, staje się realna, wtedy wszystko jest możliwe.
 
Podróż do krainy Walta Disneya na Florydzie planujemy w pierwszej połowie czerwca. Koszt tygodniowego wyjazdu dla Dominiki wraz z opiekunami to 15 000 złotych. Przez Siepomaga.pl chcielibyśmy zebrać 1/5 tej kwoty, czyli 3000 złotych. Czasu jest niewiele, dlatego każda, nawet najdrobniejsza, wpłata pomoże spełnić to marzenie.
 

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki