Fundacja Leczenia Oparzeń

Fundacja Leczenia Oparzeń

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Miasteczko Śląskie, śląskie

Fundacja Leczenia Oparzeń działa niespoełna rok a już może pochwalić się niemałymi sukcesami. Z pozyskanych środków udało nam się dotychczas zakupić bardzo drogi sprzęt medyczny niezbędny do leczenia ciężkich oparzeń.  Przekazano go do użytku dla Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Są to między innymi:
 

 System hydrochirurgiczny Versa Jet ® (nóż wodny) 

System ten używany jest do operacji ciężko oparzonych pacjentów. Umożliwia precyzyjne usuwanie martwych tkanek z powierzchni rany oparzeniowej.

Siatkownica do przeszczepów skóry 

Jest to najnowszej generacji specjalistyczny sprzęt chirurgiczny ratujący życie pacjentów dotkniętych ciężkimi oparzeniami. 

Lupy mikrochirurgiczne

Narzędzia mikrochirurgiczne 

Są to specjalne urządzenia optyczne dzięki którym mikrochirurg widzi wszystkie struktury w znacznym powiększeniu i dzięki wielkiej precyzji i cierpliwości może wykonywać kilkunastogodzinne operacje mikrochirurgiczne. Fundacja Leczenia Oparzeń zakupiła 3 zestawy takich lup mikrochirurgicznych. Korzystają z nich mikrochirurdzy ze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej i podczas jednej operacji 3 mikrochirurgów może jednocześnie wykonywać skomplikowane zespolenia wielotkankowe. Jest też możliwe dzięki innemu sprzętowi pozyskanemu ze środków Fundacji czyli dzięki narzędziom mikrochirurgicznym. Są to specjalistyczne urządzenia dzięki którym łęczyńscy mikrochirurdzy mogą wreszcie wykonywać najbardziej skomplikowane operacje.

Szkolenie medyczne
 

We wrześniu 2011 roku troje lekarzy ze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej udało się do miasta Haga w Holandii, aby uczestniczyć w prestiżowym kursie ratowania i leczenia ciężkich oparzeń. 

Pomogli

Ładuję...