Fundacja Spina Recta - razem pokonamy skoliozę

Fundacja Spina Recta - razem pokonamy skoliozę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja KOSZALIN, zachodniopomorskie

Bądźcie razem z nami - razem pokonamy skoliozę !

Pomóżcie nam pomagać innym !

Jesteśmy rodzicami doświadczonymi przez los w walce z chorobą skoliozy idiopatycznej naszych córek, które w ubiegłym roku przeszły operację kręgosłupa z zastosowaniem nowej metody VBT (ang. Vertebral Body Tethering) w klinice w Niemczech. Od diagnozy do udanej operacji przebyliśmy długą drogę. Był to trudny czas walki o zdrowie naszych córek, ale również czas zdobywania wiedzy i doświadczenia. 
Dzisiaj nasze córki mają proste i elastyczne kręgosłupy nie tylko dzięki naszej determinacji, ale również dzięki wsparciu finansowemu wielu osób. 


Chcąc podzielić się naszym doświadczeniem, sprawić, aby inne dzieci chorujące na skoliozę miały szansę cieszyć się normalnym życiem, zrodził się w nas pomysł założenia fundacji.
W taki sposób postanowiliśmy również okazać wdzięczność wszystkim tym osobom, które nas wsparły w tej trudnej walce.


Jednym z podstawowych celów założonej przez nas Fundacji jest wspieranie rodziców dzieci chorujących na skoliozę, jak również podejmowanie działań na rzecz poprawy dostępności i standardów nowoczesnych metod leczenia skoliozy na terenie Polski oraz wspieranie nauki i edukacji w zakresie chorób kręgosłup.

Fundacja działała w oparciu o pracę wolontariacką założycieli, wszystkie środki zebrane podczas zbiórek w całości przeznacza na pomoc innym.

Pomóżcie nam pomagać innym !