Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Grabowskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Grabowskiej

typ Ochotnicza Straż Pożarna

lokalizacja Kuźnica Grabowska, wielkopolskie

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Grabowskiej została założona w 1918 r.
Od początku istnienia głównym jej zadaniem było i jest niesienie pomocy.
Obecni jednostka liczy 35 strażaków i 20 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Jednostka z racji lokalizacji działania ratownicze podejmuje głównie na terenach wiejskich.
Często na naszym terenie występują huragany i silne wiatry (w ostatnim czasie huragan Ksawery), w takich przypadkach bardzo potrzebna jest pilarka spalinowa, która używana jest do usunięcia powalonych drzew. 
Chcielibyśmy, korzystając z otrzymanej pomocy zakupić wspomnianą pilarkę spalinową, a tym samy zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom okolicznych miejscowości. 
Nasza jednostka jest bardzo mobilna, w ciągu kilku minut od zadysponowania jest gotowa do wyjazdu, co potwierdzają kontrole przeprowadzane przez Komendę Powiatową PSP oraz przeprowadzane dotychczas akcje ratowniczo-gaśnicze.
Stan wyszkolenia jednostki umożliwia podejmowanie działań pilarką spalinową. Nasza  jednostka nie jest włączona do KSRG, stąd też nie ma wielu możliwości wsparcia finansowego.
Każdego roku staramy się doposażyć naszą jednostkę w coraz to nowszy sprzęt ratowniczy, który ma usprawnić nasze działania ratowniczo-gaśnicze, jednakże fundusze, jakie przeznaczamy na zakup sprzętu, są bardzo skromne. Koszt pilarki spalinowej to około 2 000 zł...

Wpłaty

Ładuję...