Studia pielęgniarskie dla Paula – by edukacja była możliwa

Paul Tamanja Nyabini
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Opłacenie kosztów związanych ze studiami w Tamale

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja DZIECI AFRYKI
Paul Tamanja Nyabini, 25 lat
Tamale, Ghana
Ubóstwo
Rozpoczęcie: 10 Maja 2019
Zakończenie: 8 Czerwca 2019

Rezultat zbiórki

Paul Tamanja Nyabini

Drodzy Darczyńcy!

Chcielbyśmy Wam ogromnie podziękować za wsparcie i ogrom zaufania, jakim Nas obdarzyliście. Paul skończył pierwszy rok wymarzonych studiów pielęgniarskich i odbył już pierwsze praktyki. Teraz rozpoczyna drugi rok i jest Wam wszystkim niezmiernie wdzięczny, że zdobędzie wykształcenie, które pozwoli mu pracować.

Opis zbiórki

Paul Tamanja Nyabini jest uzdolnionym, 20-letnim mężczyzną. Na tle swoich rówieśników wyróżnia się dużymi osiągnięciami w nauce. Ukończył szkołę średnią z bardzo dobrymi stopniami i chce dalej poszerzać swoją wiedzę. Paul dostał się na studia i w roku akademickim 2018/2019 rozpoczął naukę na kierunku Społeczna Opieka Zdrowotna w Community Health Nursing Training Collage w Tamale. Po ukończeniu studiów, Paul może spełniać się w roli pielęgniarza, co jest jego marzeniem.

Jak sam zaznacza, to marzenie zrodziło się w nim jeszcze we wczesnym dzieciństwie, kiedy to był naocznym świadkiem narodzin swojej siostry, w trakcie których jego mama dosłownie otarła się o śmierć. Podobna sytuacja miała miejsce również w przypadku narodzin samego Paula. Jak donosi podopieczny Fundacji Dzieci Afryki, w jego wiosce wiele nowonarodzonych dzieci umiera – głównie z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej. Paul pragnie po prostu odwrócić tę sytuację. Choć to bardzo trudne zadanie, ten ambitny młodzieniec nie zniechęca się tym! Niestety, realizację altruistycznych marzeń Paula, hamuje sytuacja materialna jego rodziny.

Paul Tamanja Nyabini

Jego tata – John Tamanja oraz jego mama – Monica Tamanja Nikonla, są rolnikami. Paul nie jest jedynakiem, ma aż trzynaścioro rodzeństwa. Jego rodzice troszczą się o edukację swoich dzieci, jednak ich dochody są zbyt małe, aby opłacić studia Paula. Studia trwają trzy lata i każdy rok jest podzielony na dwa semestry. Niestety, regulacji finansowych należy dokonywać semestralnie, a Paul nie dokonał jeszcze całej wpłaty. Kwota, jaką jest zobowiązany zapłacić za drugi semestr, to w przeliczeniu 2300 zł. Ponadto musi on wyposażyć się w niezbędne pomoce naukowe, tj. książki, przybory pielęgniarskie oraz ubrania, co daje dodatkowy koszt w wysokości 2150 zł. Zatem kwota potrzebna do uregulowania należności oraz kontynuowania edukacji wynosi 4450 zł. Ostateczny termin płatności tego rachunku mija 30 lipca br.

Jeśli chodzi o pierwszy semestr, został on w całości uregulowany przez rodziców Paula, którzy przeznaczyli na to cały swój dochód z upraw rolnych. Jak oświadczyli jego rodzice, są oni w stanie opłacać około 35% rocznych kosztów związanych ze studiami syna. Paul to bardzo błyskotliwy mężczyzna i zarazem niezwykle pracowity, uporczywie dążący do celu, do spełnienia swego największego marzenia. Poza tym, że poświęca dużo czasu na naukę, również bardzo ciężko pracuje w polu, aby zarobić choć odrobinę pieniędzy i móc zrealizować część opłat szkolnych. Jego ciężka praca jest również poparta głęboko zakorzenionym poczuciem odpowiedzialności za całą swoją rodzinę, pokorą, dobrym sercem i oczywiście nadzieją.

Paul Tamanja Nyabini

Nie pozbawiajmy Paula nadziei i wiary we własne marzenia. Łatwy dostęp do edukacji w naszych realiach jest bardzo często niedoceniany lub niezauważany. We wiosce Paula nie ma nawet elektryczności. Młodzieniec wieczorami, po całym dniu pracy, uczy się – jedną ręką robiąc notatki, a drugą… Trzymając latarkę! Jak wiele chęci i motywacji musi być w tym chłopcu?! Byłaby wielka szkoda, gdyby temu młodemu mężczyźnie odebrano nadzieję, a jego potencjał został całkowicie zgaszony.

Pomóżmy Paulowi zrealizować jego największe marzenie, aby mógł przysłużyć się swojej lokalnej społeczności. Zbiorka na opłacenie studiów pielęgniarskich Paula jest akcją jednorazową. Fundacja Dzieci Afryki włączy studenta w program stypendialny w ramach programu „Bilet do Świata”, zapewniając dofinansowane edukacji podczas drugiego i trzeciego roku studiów. Prosimy o pomoc!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki