Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają

Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdynia, pomorskie

Kim jesteśmy?

Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają powstała w 2014 roku, w Gdyni. Zrzeszamy przedsiębiorców i osoby prywatne zainteresowane niesieniem pomocy dzieciom z domów dziecka i innych placówek wychowawczych.

Komu pomagamy?

Dlaczego akurat domy dziecka? Nasza Prezes: Kinga Szostko to wychowanka domu dziecka i nikt jak ona, nie zna tak dobrze problemów z jakimi domy dziecka i ich wychowankowie się borykają! To właśnie nasza Fundacja współpracując z Ośrodkami Pomocy Społecznej i dyrektorami placówek opiekuńczo-wychowawczych, pomaga tym, których sytuacja jest najdramatyczniejsza i wspólnie pokonuje to, co wydaje się niemożliwe do pokonania..

Jakiej pomocy udzielamy?

Zapewniamy dzieciom z domów dziecka opiekę stomatologiczną i psychologiczną. Remontujemy i wyposażamy placówki, przygotowujemy zbiórki pod konkretne cele, prowadzimy aukcje charytatywne. Kojarzymy potrzebujących z tymi, którzy pomoc mają zakodowaną w genach, biznesem z sercem.

Nasze motto?

Jeśli w życiu powiodło ci się lepiej niż innym, to zbuduj dłuższy stół, a nie wyższy płot.

Nasze aktualne projekty?

Drobniaki na dzieciaki to kolejny projekt naszej Fundacji. W 2022 roku planujemy wysłać na wakacje dzieci w domów dziecka z województwa pomorskiego. Im więcej środków uzbieramy, tym więcej dzieci uda nam się na wypoczynek wysłać. Dla niektórych będą to pierwsze wakacje w życiu, dla innych pierwszy samodzielny wypoczynek pozbawiony stygmatyzacji. Nie wyobrażacie sobie Państwo, jak ważnym wydarzeniem będzie wyjazd na wypoczynek, nie jako Marek z domu dziecka, a jako Marek z Gdańska...

I to właśnie chcemy osiągnąć projektem. Zbiórka potrwa do kwietnia 2022 roku. Żeby jedno dziecko wyjechało na kolonie, potrzebujemy zebrać 2000 zł. W samej Gdyni znajduje się 10 placówek, w których mieszka 103 podopiecznych. To kwota przeszło 200 tysięcy złotych... Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się wysłać na wakacje nie tylko dzieci z Gdyni, ale może i te z Gdańska, Sopotu czy całego województwa!