Aquaterapia dla Patryka

Patryk Berlach-Tukalski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Udział Patryka w turnusie Aquaterapii w Lądku Zdrój

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dobra Wioska
Patryk Berlach-Tukalski
Sopot, pomorskie
Mógzowe Porażenie Dziecięce
Rozpoczęcie: 7 Grudnia 2015
Zakończenie: 15 Grudnia 2015

Rezultat zbiórki

Turnus dla Patryka miał się odbyć w dniach 13-20.02.2016. Przed turnusem Patryk miał operację nogi i niestety, 4 dni przed turnusem dostał gorączki - nie wiadomo, czy to osłabienie po operacji, czy oznaki grypy. Zarówno Patryk, jak i jego mama, bardzo cieszyli się na ten turnus, jednak w tym stanie Patryk musiał zrezygnować.

Na turnus udało się wyjechać w dniach 18-25 lutego 2017. Patryk po raz kolejny brał udział w turnusie rehabilitacyjnym z aquaterpią. Dawał z siebie wszystko, chętnie i z uśmiechem chodził na wszystkie zabiegi i zajęcia. Patryk chce żyć jak zdrowy chłopiec w jego wieku, dlatego stara się z całych sił i wkłada całe swoje serce we wszystkie zadania, które dostaje od terapeutów, lekarzy czy rehabilitantów. Nie narzeka, że coś jest za trudne bądź bolesne. Po prostu dąży do celu, jakim jest dla niego w pełni samodzielne życie.

Parę słów napisała też mama Patryka:

 
Jestem mamą 15- etniego Patryka. Dzięki zbiórce pieniędzy mogłam wspólnie z synem uczestniczyć w Aquaterapii w Lądku Zdroju w lutym 2017 roku. Dla Patryka pływanie to radość. Patryk bardzo lubi pływać w wodzie. Bardzo dużo się nauczył. Już teraz zapowiedział, że po raz kolejny chce brać udział w Aquaterapii. Jako mama jestem także zadowolona. Pływanie bardzo Patrykowi pomaga z uwagi na słabe napięcie mięśni. Patryk jest po operacji stopy. Aquaterapia to dla niego także rehabilitacja. 

Serdecznie dziękuję za zebrane środki dla mojego syna.

Opis zbiórki

Zaraz po narodzinach zdiagnozowano u Patryka mózgowe porażenie dziecięce oraz niedowład prawostronny. Początkowo opinie lekarzy były bardzo pesymistyczne – Patryk miał nie chodzić, nie słyszeć, nie widzieć. Rodzice jednak podjęli walkę i ciężką pracę o to, by Patryk mógł normalnie funkcjonować. Od urodzenia jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, psychologa, logopedy oraz fizjoterapeuty.

Z uwagi na oczopląs oraz duże niedowidzenie Patryk przeszedł cztery operacje oczu. Zniósł je bardzo dzielnie. Nie skarżył się ani nie płakał, gdyż bardzo chce normalnie widzieć. Patryk jest pogodnym i przyjaznym dzieckiem. Jest przy tym bardzo wrażliwy na potrzeby innych ludzi. To sprawia, że cieszy się opinią chłopca o wielkim sercu.

W tej chwili wysiłki rodziców skupiają się na poprawie sprawności fizycznej i umysłowej syna, co znacznie zwiększyłoby szanse Patryka na normalne, w pełni samodzielne życie. Ich marzeniem jest to, by poprawiła się koncentracja, rozumienie, komunikacja – tak by Patryk mógł kontynuować edukację. Obecnie, z uwagi na jego opóźnienie, Patryk po raz drugi jest uczniem 3 klasy szkoły specjalnej. Rodzice marzą również o tym, by chłopiec płynniej i stabilniej chodził. Ma bowiem kłopoty ze stopami, w związku z czym potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz specjalnego obuwia ortopedycznego. Rodzice  pragną dalej kontynuować jego leczenie i rehabilitację. Podbudowani pozytywnymi efektami po udziale Patryka w ostatnim turnusie Aquaterapii w Lądku Zdrój chcieliby, aby Patryk wziął udział w kolejnym turnusie w terminie 13 - 20.02.2016.

Podczas turnusu Patryk wykonuje indywidualnie dobrane ćwiczenia pływackie w basenie, które wpływają korzystnie na jego sylwetkę, dodatkowo będzie miał zapewnioną konsultację lekarza ortopedy oraz zabiegi kinezyterapii. Uzupełniające zajęcia polisensoryczne pozwalają rozwijać zmysły, koncentrację, komunikację oraz sferę emocjonalną, kognitywną i społeczną. Ponadto Patryk mógłby kontynuować zabiegi z Rezonasu komunikacyjnego, które rozpoczął w zeszłym roku z psychologiem.

Niestety, z powodu ciężkiej sytuacji materialnej, jego rodzice sami nie są w stanie opłacić kosztów wyjazdu i szukają pomocy z każdej strony. Pragniemy wesprzeć ich starania i zebrać brakującą kwotę na opłacenie turnusu, która uzupełni obiecaną darowiznę od księdza z lokalnej parafii.

Dlatego wraz z rodzicami chłopca zwracamy się do Państwa, wszystkich wspaniałych Pomagaczy z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego podopiecznego. Najmniejsza cegiełka bardzo pomoże a Państwu niech wróci ze zdwojoną siłą ofiarowana przez Was dobroć.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki