Razem stwórzmy coś dobrego!

Dzieci z wioski masajskiej
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

budowa szkoły dla Masajów

Zgłaszający zbiórkę: STOWARZYSZENIE TO HELP AFRICA
Dzieci z wioski masajskiej
KOLANG'A/ TANZANIA
Budowa szkoły dla Masajów
Rozpoczęcie: 18 Października 2018
Zakończenie: 14 Marca 2019

Rezultat zbiórki

Szkoła jest już gotowa!

Wiedzieliśmy, że po raz kolejny nie zawiedziemy się, że razem z darczyńcami z siepomaga uda się i wybudujemy szkołę dla dzieci z Tanzani. Budynek jest piękny, sala kolorowa, a dzieci mogą już z niej w pełni korzystać. Dla nich to szansa na dobre i godne życie w przyszłości. Te maluchy nie są niczemu winne, że przyszły na świat w miejscu, w którym życie naprawdę nie należy do najłatwiejszych. Współczesny obraz Afryki jest bardzo przykry. Chcielibyśmy dać dzieciom z Tanzanii, chociaż trochę dobra, namiastkę beztroskiego dzieciństwa, szansę na godną przyszłość, dzięki edukacji na wyższym poziomie. Razem po raz kolejny zrobiliśmy coś bardzo dobrego! Dziękujemy!

Dzieci z wioski masajskiej

Dzieci z wioski masajskiej

Opis zbiórki

Ogromna bieda, brak edukacji i tym samym brak szans na dobrą przyszłość. Przyjeżdżając do Tanzani pierwszy raz, wszytsko co widzisz jest po prostu niewyobrażalne. Kiedy widzisz coś na filmie, oglądasz na zdjęciach, nie zdajesz sobie sprawy, że to jest prawdą, że ludzie mogą nie mieć wody do picia, a tym bardziej środków na edukację.

Dzieci z wioski masajskiej

Nie dając szansy na edukację, nie będzie szansy na godną przyszłość. Budowa szkoły to priorytet, w którym my możemy pomóc. Możemy dać tym dzieciom szansę, że kiedyś ich przyszłość będzie naprawdę dobra, będzie godna. W 2016 roku udało się wybudować pierwszą salę lekcyjną. Był to wielki sukces, ponieważ do szkoły mogło zacząć uczęszczać prawie 50 uczniów. Rok później udało się oddać kolejną salę. Ale co najważniejsze postawiliśmy dwa zbiorniki na wodę deszczową.

Każdego dnia zastanawiamy się jak poprawić jakość życia dzieci, które nie są niczemu winne, że urodziły się w takim rejonie świata, który skazuje na niegodną przyszłość. Ale przyszłość, którą razem możemy zmienić. Już raz przekonaliśmy się, jak wielką macie moc! Dzięki darczyńcom udało się wybudować kuchnię, dzięki czemu dzieci mają codziennie przygotowywane posiłki, a także plac zabaw, który daje namiastkę prawdziwego dzieciństwa.

Dzieci z wioski masajskiej

By móc dalej pomagać dzieciom w Afryce, by rozbudować szkołę, aby kolejne maluchy mogły się uczyć, dzięki czemu zawalczą o swoją dobrą przyszłość, musimy prosić Was o wsparcie. Współczesny obraz Afryki jest bardzo przykry. Chcielibyśmy dać dzieciom z Tanzanii, chociaż trochę dobra, namiastkę beztroskiego dzieciństwa, szansę na godną przyszłość, dzięki edukacji na wyższym poziomie. Chcielibyśmy dokończyć budowę szkoły dla Masajów, chcemy im dać szczęśliwe dzieciństwo. Mamy wybudowane fundamenty i ściany do wysokości okien. By dokończyć budowę, potrzebujemy Waszej pomocy. Razem możemy zrobić tyle dobrego!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki