Nie mam siły sam walczyć

Nikodem Myszka
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Koflator

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Hospicyjna
Nikodem Myszka
Gdańsk, pomorskie
Rozpoczęcie: 22 Września 2015
Zakończenie: 15 Grudnia 2015

Rezultat zbiórki

Niestety, choroba Nikosia powoduje częste infekcje dróg oddechowych, które maluch bardzo źle znosi. Asystor kaszlu i codzienne jego użytkowanie zmniejsza duszność i pomaga chłopcu cierpieć mniej w trakcie infekcji oraz zmniejsza ich częstotliwość. Asystor kaszlu pozwala Nikosiowi unikać infekcji lub choćby zmniejsza ich uporczywość. To wiele dla tego maluszka i jego rodziny! Dziękujemy!

 

Chcemy podziękować wszystkim darczyńcom, znajomym oraz nie znajomym, którzy przyczynili się do zbiórki funduszy na zakup asystora kaszlu firmy Philips dla naszego synka Nikosia. Dzięki Waszej pomocy i ofiarności udało się w ciągu trzech miesięcy nazbierać 23 tysiące złotych. Warto jest prosić i pomagać…

 

Rodzice Nikodema Patrycja i Karol

 

Opis zbiórki

Rodzina Nikosia wie, kiedy to się zaczyna. Wystarczy jeden grymas, zaraz po nim płacz i łapanie oddechu. Wtedy wiadomo, że saturacja spada i Nikoś zaczyna się dusić. Nie jest w stanie sam odkaszlnąć zalegającej wydzieliny, a rodzice nie są w stanie sami nic zrobić.

 

Do niedawna ratowali się, czym mogli - oklepywania, ssak. Jednak to nie wystarcza, zwłaszcza w okresie nasilonych infekcji, gdy Nikoś potrzebuje asystora kaszlu, który wtłaczając pod ciśnieniem powietrze w płuca, stymulowałby głęboki oddech, kaszel i tym samym powodowałby lepsze oczyszczanie oskrzeli i płuc. Nikoś nie wie, jak to jest być zdrowym - zaraz po urodzeniu stwierdzono rzadki zespół genetyczny VACTERL. Chłopiec urodził się z zespołem mnogich wad wrodzonych, takich jak: długoodcinkowa niedrożność przełyku, niedrożność dwunastnicy, wada wrodzona serca, wada kręgów piersiowych ze znaczną skoliozą kręgosłupa w odcinku piersiowym, co wymagało kilkumiesięcznego leczenia na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół, zespołu domowego hospicjum i ludzi o dobrym sercu, Nikoś może przebywać w swoim domu.

 

Nikodem Myszka

 

W związku z chorobą refluksową Nikoś narażony jest na wielokrotne zachłystywanie się treścią pokarmową i towarzyszące temu zakażenia dróg oddechowych, przebiegające z ostrą niewydolnością oddechową. W wyniku choroby stwierdzono u malucha także opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz niedobory masy ciała i wzrostu. Nikodem na co dzień wymaga rehabilitacji oddechowej, ruchowej oraz wsparcia neurologopedycznego, jednak w tej chwili największym problemem jest zakup asystora kaszlu. Niestety, zawrotna cena tego sprzętu sprawia, że bez pomocy i zaangażowania wielu osób, rodzicom nie uda się go zakupić.

 

Wspólnie podarujmy Nikosiowi sprzęt, dzięki któremu będzie mógł złapać każdy oddech.

 

Nikodem Myszka

 

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki