Eliza po przeszczepie przez pół roku będzie musiała zostać w Wiedniu! Pomóż!

Eliza Baranowska
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Półroczny pobyt rehabilitacyjny po przeszczepie płuc w Wiedniu

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serce Dziecka
Eliza Baranowska, 15 lat
Poznań, wielkopolskie
Nadciśnienie płucne z niewydolnością serca
Rozpoczęcie: 23 Sierpnia 2019
Zakończenie: 23 Listopada 2019

Opis zbiórki

Eliza ma 10 lat, ale przez ten czas przeszła już tyle, że niejeden dorosły nie dałby rady. Moja córeczka codziennie walczy o każdy oddech. Dwa lata temu rozpoznano u niej niezwykle rzadką i smiertelną chorobę – nadciśnienie płucne III stopnia z niewydolnością serca. Lekarze w Polsce nie chcą się podjąć operacji, ponieważ jest ona złożona i skomplikowana. A jedynym ratunkiem w jej przypadku jest przeszczep płuc.

Udało się natomiast uzyskać zgodę, aby cała procedura przeszczepu płuc u Elizki odbyła się w ramach NFZ w klinice Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu. To niesamowite i wielce pomocne, jednak pozostaje jeszcze jedna przeszkoda. Po przeszczepie i wypisaniu ze szpitala Eliza przez około pół roku musi zostać w Wiedniu, ponieważ niezbędna będzie jej rehabilitacja i kontrole pooperacyjne w szpitalu. Oznacza to, że będę musiała przy niej być, a w Polsce zostanie mój mąż z synem. Musimy niestety na ten czas się rozdzielić, jednak wiemy, że to jest konieczne.

I tu zaczynają się nasze problemy. Będąc z córką w szpitalu na całe nasze utrzymanie na dwa "domy" pracować będzie tylko mój mąż. I tak udało nam się załatwić, aby pobyt w Wiedniu kosztował, jak najmniej.  Będziemy wtedy mieszkać z Elizką w pokoju w przyszpitalnym hotelu. Jednak pozostaje kwestia utrzymania się i na to powoli zbieramy pieniądze. Kwota może dla kogoś nie jest zawrotna, ale dla naszej rodziny już tak. Dlatego proszę Cię, jeśli tylko możesz, wesprzyj nas chociaż złotówką.

Izabela, mama Elizki

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki